vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme letní tábor. Na co si dát pozor?

30. května 2013

Vybíráme letní tábor. Na co si dát pozor?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: vedoucí bezpečnost tábor prázdniny děti

preventan-mimiforum-banner

Výběru letního tábora věnujte náležitou pozornost. Dítě by na něj totiž mělo jet s nadšením a vzpomínat v dobrém, nikoli jej přetrpět. Na co si tedy dát pozor? 

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

Letní tábor by neměl být místem, kam odložíte dítě na prázdniny. Ale místem, které dítěti něco dá, pomůže ho rozvíjet i naučit samostatnosti. Platí také, že by na něj mělo jet dítě ráno, a nikoli s odporem. Na co si tedy dát při jeho výběru pozor?


Cena

Dražší tábor rovná se lepší. Opravdu? Nemusí to být zdaleka pravda. A neplatí to ani naopak. Levnější tábor automaticky neznamená horší kvalitu. Cena zkrátka není při výběru tábora rozhodujícím kritériem. Důležité je přesně zjistit, co zahrnuje a co za své peníze můžete očekávat. Zjistěte si, zda se jedná o konečnou částku včetně DPH a nečekají vás další doplatky, zda cena zahrnuje dopravu či nikoli, je-li v částce zahrnut nějaký výlet apod. Zvlášť obezřetná buďte, je-li cena příliš nízká. Mohly by vás nakonec čekat nemalé doplatky.


Bezpečnost a doporučení

Nejlepší způsob, jak vybrat letní tábor, je dát na osobní doporučení někoho, kdo už se ho zúčastnil. Přímé reference jsou vždy nejlepší, protože propagační materiály a vedoucí se jej vždy budou snažit chválit. Než dítě na tábor nadšeně přihlásíte, zjistěte si o táboře co nejvíce. Jaké jsou na něj ohlasy? Kdo je vedoucím a je zkušený v práci s dětmi? Dbá tábor na bezpečnost, má daný řád a nouzový plán v případě nenadálé události? Budou děti vždy poučeny o bezpečnosti a budou používat ochranné pomůcky v případě potřeby? To jsou otázky, na které byste si měla zjistit odpověď, než na tábor dítě přihlásíte.


Program a zaměření deti-a-rodina-vybirame-letni-tabor-ii-sh-nahled

Prázdniny na táboře by měly být pro dítě potěšením, nikoli utrpením. Pamatujte na to a vybírejte jej společně s dítětem. Dát jej na vodácký tábor, když má hrůzu z vody a nesnáší plavání, není dobrý nápad. Potíže by mohly vzniknout, i kdyby program tábora byl plný činností, které dítě budou spíše trápit. Proto si vždy podrobně zjistěte, co můžete očekávat a jaké je přesné zaměření tábora. Dítě by na něj mělo jet s nadšením a dělat něco, co jej baví. Na program se předem důkladně informujte. Pokud se vám cokoli nezdá, anebo vám pořadatel není ochotný poskytnout všechny požadované informace, raději od něj dejte ruce dál, ať se nespálíte.


Stravování

Jídlo by mělo být na táboře zajištěno pětkrát denně, a samozřejmostí je celodenní pitný režim. O jídelníček se předem zajímejte. Strava by měla být pokud možno pestrá a jídla vhodná pro děti. Jídelníček by vám měl vedoucí tábora na požádání ukázat, a také pomoct vymyslet řešení, pokud obsahuje jídlo, které dítě vyloženě nesnáší. Vybavení kuchyně a uskladnění potravin pak musí splňovat hygienické normy.


MIMIFORUM zjistilo:
3 další věci, které hlídat při výběru tábora

-    Vedoucí. Zjistěte si dostatek informací o táborovém vedoucím. Zda je zkušený a umí pracovat s dětmi, má nějaké školení, anebo dlouhodobou praxi. Hodně vám napoví i osobní či alespoň telefonický kontakt. Pokud je naopak neochotný, nepříjemný a nechce se s vámi bavit, nevěřte tomu, že se do léta změní.
-    Zdravotník. Na každém táboře by měl být přítomen zdravotník, který prošel příslušným školením a smí vykonávat zdravotnickou funkci na dětských akcích. Ujistěte se, že bude přítomen a jde o člověka na svém místě.
-    Soulad s vyhláškou. Každý tábor s více jak 30 dětmi musí být nahlášen na hygienickou stanici, a také na místní obecní úřad a zdravotnické zařízení. Předem si zjistěte, zda splňuje všechny náležitosti.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse