vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme kroužky: Tipy, jak na to

6. září 2012

Vybíráme kroužky: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: školák volný čas Kroužek škola dítě

preventan-mimiforum-banner

Nejrůznější kroužky a zájmové činnosti ke školnímu roku neodmyslitelně patří. Ale správně vybrat, aby z nich dítě mělo radost a něco se naučilo, není vůbec jednoduché.

MaxIQ

Pro mozek, srdce i psychickou koncentraci je ideální MaxIQ. Obsahuje garantované množství min. 85 % omega-3 nenasycených mastných kyselin, získaných z rybího oleje vybraných druhů mořských ryb. Hlavní složkou přípravku je min. 60 % kyseliny dokosahexaenové (DHA). Omega-3 nenasycené mastné kyseliny si lidské tělo neumí vytvořit samo, proto je musí získávat z vhodné stravy (především tučné mořské ryby), nebo ve formě potravinových doplňků. Omega-3 mastné kyseliny napomáhají svými účinky v celé řadě životních procesů probíhajících v organismu. Jsou důležité pro mozek, srdce, cévy, oči a imunitní systém. Jsou vhodné k užívání pro své možné prospěšné účinky na výkonnost mozku a psychickou koncentraci (zapamatování, pozornost, schopnost učení aj.). Navíc jsou vhodné i pro děti.

Doporučená cena: 210 Kč

Diskutujte: Kolik kroužků navštěvují vaše děti?


Vybrat pro dítě správný kroužek vůbec není jednoduché. Zvlášť, když nemá vyhraněné zájmy. Jak správně volit, aby do něj nechodilo s odporem, ale naopak se naučilo novým věcem a získalo další kamarády?

 

1. Vybírejte podle zájmů

Myslete na to, že dítě by mělo kroužek navštěvovat s radostí a potěšením, nikoli za trest, anebo proto, že je třeba nějak zabít volný čas. Proto je třeba nevybírat podle toho, co se líbí vám, anebo co jste chtěla v dětství dělat a k čemu jste se nedostala. Školák už je dost velký na to, aby sám řekl, co ho baví – a právě podle jeho zájmů byste měla volit vhodný kroužek.

 

2. Dejte na reference

Kvalitní kroužek dnes není levná záležitost. Platí to zvlášť u některých sportů, či jazyků, ale i u hry na hudební nástroje. Pokud chcete, aby se dítě něco naučilo, nedívejte se jen na cenu. Důležité jsou reference a zkušenosti známých. Na kroužek se předem poptejte, podívejte se i na internetu. Řada kroužků nabízí možnost ukázkové hodiny zdarma, a tak ji zkuste využít.

 

3. Dítě do kroužků nenuťte

To, že má sousedova Anička kroužky od pondělí do pátku, chodí na keramiku, gymnastiku, klavír, judo i výtvarku, neznamená, že tak musíte rozplánovat volný čas i svému potomkovi. Pokud u něj pozorujete nějaký talent, zkuste ho podpořit, ale když vám říká, že do houslí nikdy chodit nebude, netlačte na něj. Vyberte raději společně něco, co se bude líbit oběma.

 

deti-a-rodina-vybirame-krouzky-ii-sh-nahled 4. S kroužky to nepřehánějte

Rozplánovat dítěti všechen volný čas po škole je sice dobré pro rodiče, kteří jsou dlouho v práci, a potřebují klid, ale pro dítě to až tak přínosné není. Všeho moc škodí – i kroužků. Vyberte jeden či dva, kterým se bude moct věnovat naplno, a nikoli sedm různých, které ani nebude stíhat. Nezapomínejte, že váš potomek bude potřebovat čas na školu a úkoly, a také mít chvíli pro sebe či kamarády.

 

5. Zaměřte se na vedoucího

Pedagog, lektor či vedoucí kroužku by měl být člověk na svém místě, který děti dokáže vést a motivovat. Na jeho osobnosti velmi záleží a to, zda si s ním dítě padne do noty, mnohdy ovlivňuje i jeho vztah k tomu, zda danou věc bude vykonávat s nadšením. U odborných kroužků se zajímejte o kvalifikaci a zkušenosti, své vám poví i případné osobní setkání.

 

MIMIFORUM doporučuje:

 

Další tipy, jak na kroužky

 

  • Pokud dítě nemá vyhraněné zájmy, zkuste projít více kroužků a společně najít ten, který by ho nejvíce bavil. Využívejte ukázkových hodin.

  • Předem zvažte, jak vše budete časově zvládat. Je-li to možné, nevybírejte kroužky, které jsou velmi vzdálené od vašeho bydliště nebo školy. Pokud dítě bude potřebovat doprovod, může vám to velmi zkomplikovat pracovní život.

  • O kroužku s dítětem mluvte. Podporujte ho a motivujte. Může se stát, že jej bude chtít nechat hned na začátku, i když vy jste zaplatila celé pololetí. Pokud si ale jednou dítě kroužek vybere, mělo by v něm vydržet. Naučí se tak alespoň větší zodpovědnosti.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse