10. září 2018
Škola a první nemoci. Jak je zvládnout?
S nástupem do škol a školek začínají na děti nemilosrdně útočit nejrůznější virózy. Zejména první s
23. srpna 2018
Děti a stres ze školy: Jak je uklidnit?
První školní den přijde každým dnem a vy přemýšlíte, co bude dál. Pravou ruku jste trénovali tak dl

14. dubna 2015
Vybíráme koloběžku: Tipy, jak na to
Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Koloběžka Sport kolo děti rodina
Vybrat koloběžku může být složitější, než myslíte. Před nákupem se vyplatí dobře zvážit, kdo na ní bude jezdit, kam a jak často. Zde je malý rádce, na co při výběru nezapomenout.
MaxIQ
• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.
Doplněk stravy
Na jaře s oblibou pořizujeme či vytahujeme koloběžky a vyrážíme na nich ven. Pokud se v nich nevyznáte, přinášíme malého rádce, podle čeho vybírat.
Pro koho ji chceme
Nejdříve si dobře promyslete, kdo by měl na koloběžce jezdit. Bude určena jen pro dítě? Pak můžete vybírat z nabídky dětských koloběžek podle výšky a věku. Koloběžky pro ty nejmenší zhruba od 2 let mívají kvůli stabilitě tři kolečka (dvě vzadu). Pro větší děti jsou pak klasicky dvoukolové. Pokud by měl na koloběžce jezdit i dospělý, anebo děti různého věku, dejte pozor také na nosnost.
Kam budeme jezdit
Na trhu je koloběžek celá škála – od skládacích až po ty s nafukovacími koly. Před koupí proto dobře zvažte, kam se s koloběžkou chystáte jezdit a jak často ji využijete. Pokud se chcete jen tak pro zábavu projet jednou za měsíc, není třeba vybírat mezi nejdražšími modely. Kvalitní koloběžky s nafukovacími koly ale naopak oceníte, pokud plánujete jezdit denně. Záleží také na terénu, kde se budete pohybovat. Do města stačí menší kola, než pro turistiku a ježdění v přírodě.
Tip MIMIFORA:
Pokud volíte koloběžku s nafukovacími koly pro dospělé, je pro městské ježdění ideální ta s předním kolem o velikosti 16" a zadním kolem 12". Naopak v terénu využijete tu s předním kolem 20" a zadním 16", která by do města už byla zbytečně velká.
Nastavitelná řídítka
Ať už vybíráte koloběžku pro dítě či pro dospělého, dbejte na to, aby měla výškově nastavitelná řídítka. Pokud totiž nastavit nepůjdou, hrozí, že budou příliš nízko, budete se zbytečně hrbit a budou vás bolet záda. Zjistěte si také předem, v jakém výškovém rozmezí nastavitelná jsou a zda to bude vyhovovat právě vám. Obecně platí, že ideální výška řídítek by měla být v úrovni kyčlí.
Brzdy
Podle toho, kam se koloběžku chystáte využít, volte také typ brzd. Existují tři druhy – nášlapné, kotoučové a čelisťové. První z nich nejvíce využijete u městských koloběžek, druhé v případě, že s koloběžkou hodláte sportovat. Čelisťové brzdy jsou velmi vhodné, pokud jezdec na koloběžce patří do vyšší váhové kategorie.
Rám – materiál a výška
Ocel, hliník, karbon. To jsou nejběžnější materiály, z nichž se rámy koloběžek vyrábějí. Ocel je typická pro nejlevnější koloběžky, které jsou ale díky tomu těžší. Dražší koloběžky se vyrábějí z hliníku, které mají tu výhodu, že jsou lehčí. Nejdražší koloběžky bývají karbonové, proto se vyplatí promyslet, zda se investice vyplatí. Zvažte i výšku rámu. Co vám bude vyhovovat je individuální a vyplatí se si proto koloběžku osobně vyzkoušet.
Tip MIMIFORA:
Vybrat můžete i skládací koloběžku, která je vhodná pro děti na občasné projetí a všude tam, kde nemáte na umístění klasické koloběžky prostor. Je levnější a skladná. Pozor i zde na materiál použitého rámu, hmotnost, kvalitu a nosnost. Ohlídejte si také, aby skládací koloběžka měla výškově nastavitelná řídítka.
Text: asm
Foto: Shutterstock.com
Re: Re: Re: Re: kolobezka