vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme funkční termoprádlo pro zimní sporty

7. prosince 2015

Vybíráme funkční termoprádlo pro zimní sporty

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: funkční prádlo lyžování Sport děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Funkční termoprádlo je skvělým pomocníkem na zimní období. Poslouží jak při zimních sportech, tak pro volný čas. Jak jej správně vybrat a na co si dát pozor? 

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

 

Pro někoho je to zbytečná investice. Kvalitní funkční termoprádlo totiž není levná záležitost. Každý, kdo ho vyzkoušel, ale dobře ví, že se do něj vynaložené peníze vrátí. Třeba zdravím vás, anebo vašeho potomka, který nebude mrznout, ani se potit. Jak ale takové prádlo správně vybrat?

Materiál

Na výrobu termoprádla se nejčastěji používají umělá vlákna – polyester a polypropylen, nebo přírodní materiály – obvykle to bývá merino vlna. Velmi častá je kombinace umělého a přírodního materiálu. Například u dvouvrstvého prádla bývá spodní vrstva z umělých vláken a svrchní z vlny. Kombinací je ale celá řada. Kvalitní prádlo vyrobené z oblíbené merino vlny je známé pro vynikající funkční vlastnosti a vysokou tepelnou izolaci. Je však nutné u něj počítat s vyšší cenou.  

Počet vrstev

Podle toho, v jakých podmínkách se prádlo chystáte používat, vybírejte počet vrstev, ze kterých je vyrobeno. Obecně platí, že jednovrstvé prádlo je vhodné do teplejších dnů, případně do chladnějších při vyšší fyzické zátěži. V mrazech či při malé míře pohybu nepřinese dostatečný tepelný komfort. Na zimu je proto lepší vybírat dvouvrstvé či vícevrstevé materiály.

Tepelný komfort deti-a-rodina-vybirame-funkcni-pradlo-2-ing

Kvalitní výrobci termoprádla nabízí několik různých řad, z nichž můžete vybírat podle toho, co nejlépe využijete. Pokud neplánujete expedice do extrémních podmínek, není nutné volit to nejteplejší, které udržuje komfort i do –500C. Zjistěte si proto předem informace o použitém materiálu, ale také o tom, do jakých teplot je prádlo určeno. U přírodních materiálů se můžete řídit i podle gramáže. Čím je vyšší, tím je prádlo teplejší.

Odvod potu

Kvalitní funkční prádlo je savé, odvádí pot, nestudí a rychle schne. Prádla z přírodních materiálů (především z merino vlny) mají tu výhodu, že nezapáchají ani při delším nošení a není nutné je denně prát. Zjistěte si proto, jak vámi zvolené prádlo odvádí pot a jak je prodyšné.

Tipy MIMIFORA:

Na co si dát pozor!

Na nápadně levné funkční prádlo. V tomto případě platí, že cena většinou odpovídá kvalitě, takže nápadně levné prádlo těžko bude mít dobré funkční vlastnosti. Vy se v něm pak budete potit a bude vám zima.

Na značku. Vybírejte prádlo známých značek a najděte si na ni reference. Podívejte se na internetu, jak jsou lidé s daným výrobkem spokojení.

Na doporučení výrobce. Pokud si koupíte prádlo určené do teplot nad deset stupňů a oblečete jej, když bude pod nulou, zaručeně vám bude zima. Vždy prostudujte, pro jaké teploty a jaké aktivity je výrobek určen. Jiné prádlo se většinou hodí pro vášnivé sportovce, a jiné, které chcete nosit ve volném čase při procházkách venku.

Na správnou velikost. Aby splnilo svůj účel, mělo by termoprádlo skvěle padnout. Musí přilnout k tělu, aby byl zajištěn dokonalý odvod potu a splňovalo vše, co se od něj očekává.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse