vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme dětské kolo: Tipy, jak na to

8. dubna 2014

Vybíráme dětské kolo: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: bicykl cyklistika odrážedlo kolo děti

preventan-mimiforum-banner

Vybrat dětské kolo nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu je jich totiž tolik, že se v nich jen těžko orientuje. Přinášíme několik základních tipů, podle čeho se při výběru řídit. 

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

 

1. Velikost

Správná velikost u kola je základem úspěchu. Koupíte-li příliš malé či příliš velké kolo, dítěti jízdu a zážitek z ní znepříjemníte. Kolo zkrátka musí sednout. Proto odborníci v případě dětského kola doporučují – zajděte do cykloprodejny i s dítětem a vyzkoušejte jej. Záleží totiž nejen na věku, ale hlavně na výšce dítěte a délce jeho nohou. Kola se vyrábějí v rozpětí 12″ až 24".

 

MIMIFORUM doporučuje:

Nekupujte příliš velké kolo!

Odborníci varují – nekupujte kolo rovnou o velikost větší, aby déle vydrželo – dítěti musí pasovat a musí dosáhnout nohama na zem. Pokud nedosáhne, pak rozhodně volte menší kolo.


2. Kvalita a vychytávky

Do kola se vyplatí investovat, i když je pro malé dítě. Mělo být kvalitní, odlehčené ideálně s hliníkovým rámem, řetěz musí být krytý plastem po celé délce, kolo nesmí mít žádné ostré hrany či trčící šroubky, o které by se dítě mohlo zranit. Na řídítkách musejí být rozšířené gripy, aby nehrozilo poranění v případě pádu. Rámová tyč pak nesmí být příliš vysoko, aby si dítě neublížilo, pokud náhle sesedne. Sešlap nesmí být těžký, jak je tomu často u levnějších kol. U menších kol musí být součástí protisměrná brzda, tzv. torpédo, aby dítě brzdilo sešlápnutím dozadu.

 

3. Hmotnost

Velkou roli hraje hmotnost kola. Pro malé dítě je samozřejmě dobré, aby byla co nejnižší a kolo bylo co nejovladatelnější.  Mezi nejlehčí patří kola, která ve velikosti 12″ mají jen 7,5 kg. Ve velikosti 20″ se setkáte s koly kolem 9 kg, ale i s takovými, které mají 14 kg. Těm se rozhodně vyhněte.

 

4. Přídavná kolečka deti-a-rodina-vybirame-detske-kolo-ii-sxc-nahled

Nejmenší kola také mívají jako součást přídavná kolečka pro lepší udržení rovnováhy. Pokud dítě začíná na větším kole, nemusejí být kolečka součástí, a je třeba případně dokoupit. Odborníci je ale příliš nedoporučují. Dítě se neučí držet rovnováhu, příliš na ně spoléhá, a pokud vjede na nerovný povrch, snadno spadne. A pády bývají horší než z kol bez koleček. Pro první výuku udržení rovnováhy je ideální kolo – odrážedlo, které je vhodné od 2 let.

 

Tip MIMIFORA:

Jak vybírat velikost kola


● průměr kol 12" – vnitřní délka nohou 35–42cm (věk cca 2 – 4 roky), výška dítěte pod 100 cm

● průměr kol 14" – vnitřní délka nohou 40–50cm (věk 4 – 6 let) – tato velikost není obvyklá u všech výrobců – výška dítěte 95 – 105 cm

● průměr kol 16" – vnitřní délka nohou 45–55cm (věk 5 – 8 let) – výška dítěte 100 – 115 cm

● průměr kol 20" – vnitřní délka nohou 55–63cm (věk 7 – 10 let) – výška dítěte 115 – 130 cm

● průměr kol 24" – vnitřní délka nohou 60–72cm (věk 9 – 12 let) – výška dítěte 125 – 160 cm

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
23:04 03.08.2015 - Romanka -

dekuji

Vsem vam dekuji moc za rady, jeste by jste mi mohli vybrat nejake to male kolo :D ale to uz asi chci moc :D
23:03 03.08.2015 - Tomin -

re

Jo my to take tak meli odrazedlo a pote hned normal kolo ale uvidime no jak ty vyberes!
22:42 23.07.2015 - Anicka -

Bez nadpisu

www.cyklospeci­ality.cz krasna detska kola i odrazedla spokojenost s touhle strankou !
22:25 23.07.2015 - Romanka -

Bez nadpisu

Jo dobre taky jsem nad tim premyslela, nejake doporuceni webu nebo znacky kola ?  diky
22:41 19.07.2015 - Anicka -

j

urcite je podle toho jaky ma vek dite nejdriv odrazedlo pak rovnou kolo bez kolecek nebo minimalne s kolecky ne moc dlouhou dobu !

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse