vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme dětské brýle: Tipy, jak na to

16. října 2014

Vybíráme dětské brýle: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: titan čočka obruba brýle děti

preventan-mimiforum-banner

Vybrat správné dětské brýle může být pořádná věda. Podle čeho se řídit a co je dobré vědět před tím, než se vypravíte do optiky? 

OcuMax Lutein 4 Farmax

Přípravek OcuMax Lutein 4 Farmax dodá nezbytné přírodní látky pro oči. Obsahuje vysoce kvalitní přírodní karotenoidy lutein a zeaxantin, které díky svým významným účinkům chrání sítnici oka. Na rozdíl od jiných karotenoidů nemají tyto látky A provitaminovou aktivitu, a proto nemůže dojít k předávkování vitaminem A. Dále přípravek obsahuje standardizované extrakty z borůvky a světlíku lékařského, které podporují rychlou adaptaci oka na noční vidění a odstraňují únavu očí. Spojení těchto čtyř složek v přípravku OcuMax Lutein 4 Farmax má mimořádný význam pro maximální ochranu očí a kvalitu zraku.

ocumax-krabicka-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Musí především dobře sedět, být lehké a odolné. Vybrat ty správné dětské brýle ale může být někdy pořádná věda. Se správnou volbou by vždy měl pomoct odborník, avšak je dobré, než se k němu vypravíte, mít alespoň základní přehled, čeho si při výběru všímat.

 

Hmotnost brýlí

U dětských brýlí je hmotnost velmi důležitá. Lehké brýle netlačí, dobře sedí a neomezují dítě je v běžných činnostech. Proto je třeba při výběru hledět nejen na design, ale i na to, kolik brýle váží.

 

Obruby a materiál

Na trhu existují v široké škále designů a materiálů. Kovové bývají pevnější než plastové, a tak je odborníci pro děti často doporučují. Jejich druhou výhodou jsou nastavitelná sedýlka na nose, díky kterým lépe padnou.  Plastové obruby zase na rozdíl od kovových v zimě nestudí. Jsou masivnější a vhodnější pro silnější dioptrie. Na trhu jsou také ohebné plastové obruby, které se obličeji lépe přizpůsobí.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Nejvíce vydrží titan

Některé typy brýlí mají velmi dobrou vychytávku, flexi strany, díky kterým se přizpůsobí každému obličeji. Například brýle titanflex mají pružné bočnice i nosník, jsou odolné a vydrží. Titan je nedoporučovanějším materiálem při koupi dětských brýlí. Je pevný, odolný a antialergický. Nevýhodou je vyšší cena.

 

Skla

Pro děti se doporučují plastová skla, která jsou mnohem odolnější a vydrží případné nárazy a pády. Snadněji se ale poškrábou, proto je dobré zvolit tvrzenou verzi. V případě vyšších dioptrií vybírejte ztenčený materiál kvůli tloušťce čoček. Nejtenčí ze všech brýlových čoček jsou polykarbonátové, které jsou zároveň maximálně odolné proti poškrábání.

 

Cena deti-a-rodina-vybirame-detske-bryle-ii-sh-nahled

Ceny dětských obrub i skel se značně liší. Nevybírejte ale podle ceny. Brýle musí především dobře sedět a být co nejvíce odolné. Dítě by mělo spolupracovat při jejich výběru a zvolit takové, které bude rádo nosit. Na to, jak budou dítěti brýle sedět, cena nemá vliv. Paradoxně nejdražší nemusí padnout vůbec, naopak jedny z nejlevnějších mohou být nejslušivější.

 

Tipy MIMIFORA:

Když brýle nedrží

 

-          U malých dětí, pokud brýle nedrží, připevňují se kolem hlavy, například gumičkou.

-          Velmi dobrou službu udělají posuvná ramínka, díky kterým obroučky dobře drží za ušima.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse