vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vše neustále kontroluji: Partner to nesnáší!

7. dubna 2014

Vše neustále kontroluji: Partner to nesnáší!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: obsese obsedantně-kompulzivní porucha psychika kontrola nemoc

preventan-mimiforum-banner

Neustálá kontrola všeho, co děláte. Vtíravé myšlenky, které vás nutí vrátit se a překontolovat to, co jste již dávno udělala. Nemoc, kterou odborníci označují jako obsedantně-kompulzivní porucha trápí víc lidí, než si myslíte!

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

Nezavřela jsem okna, nechala jsem zapnutý plynový sporák, anebo žehličku v zásuvce. Musím se vrátit a vše zkontrolovat. S těmito myšlenkami se asi někdy setkala každá žena. Vrátila se, zjistila, že je vše v pořádku a začala se věnovat běžné činnosti. Jenže jsou lidé, které myšlenky na to, že něco neudělali a je to v nepořádku, ovládají. Vrátí se několikrát, ale stejně to nepomůže. Myšlenky jsou tu pořád a brání jim v každodenní činnosti. V tomto případě už jde o problém, který odborníci označují jako obsedantně-kompulzivní porucha.

 

Posedlost myšlenkami

„Poslední dobou mě trápí velké problémy. Než odejdu z domu, vše několikrát zkotroluji – zda jsou vypnuté spotřebiče, plyn a voda, zavřená okna a dveře. Jenže jak odejdu, ovládnou mě myšlenky, že jsem na něco zapomněla a stane se katastrofa. Musím se znovu vrátit a zkontrolovat to podruhé. To ráno zopakuji asi pětkrát, a stejně se těch vtíravých myšlenek nemohu zbavit. Celý den myslím s hrůzou na to, na co jsem zapomněla a k čemu doma dojde. Partner si o mně začíná myslet, že jsem blázen,“ svěřuje se se svým problémem Magda (38), která trpí právě obsedantně-kompulzivní poruchou.

 

Dostaňte nemoc pod kontrolu sex-a-vztahy-neustale-vse-kontroluji-ii-sh-nahled

Stane-li se vám občas, že se vrátíte a něco zkontrolujete, a pak jdete bez obav do práce, žádnou poruchou netrpíte. Jinak je tomu ale v případě, že vás tyto vtíravé myšlenky, obsese, ovlivňují neustále a nemáte klid ani, když se několikrát vrátíte a vše zkontrolujete. S takovým člověkem se pak nežije lehce, a tak pokud trpí touto poruchou, je třeba se obrátit na odborníky. Nemoc je totiž chronická a dlouhodobá a znepříjemňuje život nejen dotyčnému, ale i jeho okolí. Pomocí psychoterapie a léků ji však lze dostat pod kontrolu.

 

Tipy MIMIFORA:

4 tipy, jak zvládnout neustálou kontrolu

 

-          Myslete na to, co děláte. Nedělejte věci automaticky, každý krok si snažte uvědomit.

 

-          Říkejte si věci nahlas. Úkony, které uděláte, než odejdete z domu, si nahlas přeříkávajte.  Někomu to může pomoct v tom, že si bude jistější, že věc skutečně udělal.

 

-          Nevracejte se. Před odchodem z domu si nahlas řekněte, že jste vše zkontrolovala a je vše v pořádku. Jakmile odejdete, už se nevracejte, i přes silné pokušení.

 

-          Vyhledejte odborníka. Pokud svoje stavy a pocity nedokážete zvládnout a omezují vás v běžném životě, pak je na čase vyhledat odbornou pomoc.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse