vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vodní nádrže: 5 tipů na výlety

21. června 2013

Vodní nádrže: 5 tipů na výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Vodní nádrž rodina léto voda výlet

preventan-mimiforum-banner

Vodních nádrží je u nás spousta a právě v létě jsou ideálním místem na výlety. Nabízejí nejen možnosti koupání a sportovních aktivit na vodní hladině, ale i spoustu krásných výletů do okolí.

4kombinace

4kombinace, doplněk stravy,  je zdrojem čtyř aktivních látek – kolagenu, glukosamin a chondroitin sulfátu a MSM (methylsulfonylmethan).

4kombinace_small

Více ZDE

Vodní nádrž Rozkoš

Říká se jí také Východočeské moře a je osmou největší přehradou u nás. Má rozlohu 800 ha, průměrnou hloubku 10 m a těší se oblibě návštěvníků nejen z naší republiky. Svou polohou v podhůří Orlických hor a Krkonoš láká nejen k příjemnému osvěžení, ale na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Velké oblibě se těší nejen přehrada, ale také autokempink Rozkoš s celoročním provozem, jehož kapacita je 3 500 osob a ubytování nabízí v chatkách, ale i ve vlastních stanech či v karavanech. Nechybí zde ani letní kino, hotel, restaurace, občerstvení, minigolf, půjčovna kol a sportovních potřeb, vodní tobogán, dětský motokros, sauna, či dětské hřiště.


Vodní nádrž Lipno

Největší přehradní nádrž a největší vodní plocha u nás patří k velmi vyhledávaným místům pro letní odpočinek. Nabízí totiž nejen možnost koupání, ale nespočet dalších aktivit. Kolem jezera nechybí cyklo a in-line stezky a zábavu si můžete užít také v Active Park Lipno. Unikátem je pak Stezka korunami stromů Lipno, která se nachází na vrcholu Kramolína a jsou z ní nádherné výhledy do okolí. Jde o první stezku korunami stromů u nás a na 675 metrech nabízí kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dalších zážitků.


Vodní nádrž Orlík tip-na-vylet-vodni-nadrze-ii-cz-nahled

Druhá největší přehrada na Vltavě nabízí jedno z nejkrásnějších přírodních koupání. Nese jméno zámku Orlík, který se kdysi tyčil na skále nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou. Kromě koupání je velkým lákadlem lodní doprava, která spojuje turisticky zajímavá místa téměř po celé délce jezera. V okolí najdete hned několik kempů, a tak si léto můžete užít naplno a odreagovat se s rodinou či přáteli.


Vodní nádrž Slapy

Asi třicet kilometrů od Prahy, proti proudu Vltavy, se nachází další velká vodní nádrž – Slapy. Kromě možnosti koupání opět nabízí celou škálu aktivit, z nichž si vybere celá rodina. Ubytovat se můžete v několika kempech, ale i v penzionech či hotelech v okolí, a užít si příjemné letní dny. K oblíbeným aktivitám zde patří jachtaření, windsurfing či vodní lyžování. Za vyzkoušení jistě stojí i vyjížďka parníkem. Okolí nádrže přímo vybízí k procházkám, ale i k výletům na kolech.


Vodní nádrž Nechranice

Na severu Čech, v okrese Chomutov, najdete pátou největší přehradní nádrž u nás. Byla vybudována na řece Ohři a v současné době patří mezi oblíbené rekreační oblasti. Díky příznivým klimatickým podmínkám je vyhledávaným místem mezi jachtaři a surfaři. Nabízí nejen koupání a vodní aktivity, ale i množství výletů ve svém okolí. Klášterec nad Ohří, zámek Krásný Dvůr, historická města Žatec a Kadaň. To jsou jen některé z míst, které můžete při koupání v nádrži Nechranice navštívit.

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse