vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vodácké výlety

18. července 2014

Vodácké výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: sjezd řeka rodina voda výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat s rodinou na vodu, když patříte mezi úplné začátečníky? Přinášíme několik tipů, kam i s dětmi vyrazit. 

Vitamin D3

– Doplněk stravy
 – Vitamin D3 (kalciferol)je látka, která významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

vitamin-d3_small

Doplněk stravy

Více ZDE


Chystáte se na výlet po vodě, ale nepatříte mezi zkušené vodáky? Máme pro vás několik tipů, kam se vypravit. Asi nejznámější jsou sjezdy po Vltavě, my se však podíváme na další oblíbené řeky vhodné i pro rodiny s dětmi.

Lužnice

Pro koho: Pro celou rodinu včetně menších dětí.

Lužnice patří k nejoblíbenějším řekám u nás, zvlášť mezi rodinami s dětmi a začínajícími vodáky. Jde totiž o pomalu tekoucí nížinnou řeku. Začátek plavby obvykle spadá do Suchdolu nad Lužnicí, odkud protéká řeka lesy a loukami až po Rozvodí. Odtud se řeka dělí na Novou a Starou. Zatímco Nová je klidnější, rovnější, uměle vytvořený kanál, Stará se vine zarostlou krajinou a průjezd může být obtížnější. Pro rodiny s dětmi je proto lepší řeka Nová, pro vodáky a posádky bez malých dětí pak rozhodně divočejší okolí Staré řeky.

 

tip-na-vylet-vodacke-vylety-ii-cz-nahled Jizera

Pro koho: Pro rodiny i zkušené vodáky.

Další z velmi oblíbených řek v krásné krajině Liberecka, jejíž tok ke sjíždění přímo vybízí. Absolvovat můžete trasu dlouhou až 70 km a využít služeb dobře vybavených kempů a občerstvení. Zdejší půjčovny nabízí jak kánoe, tak kajaky a různé typy raftů, ze kterých si určitě vyberete. Pokud jste začátečníci, můžete využít zkušeného instruktora, který s vámi projede 10 km dlouhou, méně obtížnou trasu.

Tip MIMIFORA:

Poplujete-li po Jizeře, nezapomeňte navštívit největší skalní hrad u nás Vranov, známý také jako Pantheon.

 

Sázava

Pro koho: Pro začátečníky, rodiny i ostřílené vodáky.

Sázava je vedle Lužnice a samozřejmě Vltavy jednou z nejvíce sjížděných řek u nás. Má velkou výhodu v tom, že nabízí pro každého něco. Kromě klidných úseků nabízí i dravou vodu kolem Stvořidel na horním toku a zároveň i nejobtížnější peřeje Sázavy. Za pozornost stojí i Sluneční zátoka za Vilémovicemi, která inspirovala Jaroslava Foglara k napsání knihy Hoši od Bobří řeky.

Tip MIMIFORA:

Udělejte si výlet do Českého Šternberku a navštivte zdejší hrad! V tomto místě se můžete také ubytovat a plavbu si příjemně prodloužit.

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse