vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Voda může za mužskou neplodnost!

12. září 2014

Voda může za mužskou neplodnost!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: spermie neplodnost kouření hormony voda

preventan-mimiforum-banner

Jednou z věcí, které snižují mužskou plodnost a vadí spermiím, je podle vědců voda z kohoutku. Našly se v ní totiž ženské hormony, které mužům škodí!

Stres, alkohol, cigarety, nezdravý životní styl, některé léky, sedavé zaměstnání, elektromagnetické pole. To jsou jen některé z věcí, které neprospívají mužské plodnosti. Možná jste ale netušila, že spermiím může škodit i tak obyčejná věc, jako je voda z kohoutku.

 

Mužům škodí hormony z vody

Pokud muž dlouhodobě pije kohoutkovou vodu, může se stát, že mu klesne počet spermií, a ty zbylé budou méně pohyblivé. Co za tím stojí? Paradoxně ženské hormony. Vědci totiž prokázali, že do povrchových vod se dostávají zbytky hormonální aktikoncepce a léků, které v ní ve stopovém množství zůstanou, i když projde čističkou.

 

Omezte kohoutkovou vodu sex-a-vztahy-voda-muze-za-muzskou-neplodnost-ii-sh-nahled

Estrogeny, které ve vodě jsou, na muže působí velmi negativně – konkrétně na jejich spermie. Jak moc jejich množství a kvalitu ovlivňují, je zatím ve stádiu zkoumání. Vědci ale doporučují jedno – chcete-li miminko, měl by partner kohoutkovou vodu omezit. Lepší pro něj je dopřát si vodu z podzemních zdrojů, balenou minerální. I když podle některých není ani voda z plastových lahví bezpečná – ty totiž uvolňují molekuly s hormonálním efektem. V každém případě platí – Všeho s mírou.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co ještě škodí mužské plodnosti

 

-          Kouření. Je prokázáno, že škodí mužským spermiím a snižuje jejich kvalitu. Pokud jsou oba partneři kuřáci, je situace ještě horší – pravděpodobnost otěhotnění se snižuje o třetinu. U žen navíc kouření zvyšuje riziko samovolného potratu.

 

-          Argentinští vědci zjistili, že spermiím škodí počítače a tablety s wi-fi. Největší nebezpečí hrozí mužům, kteří často sedí s počítačem na klíně. Elektromagnetické záření, které vychází z wi-fi, totiž poškozuje spermie a snižuje jejich pohyblivost. To vše může vést k neplodnosti.

 

-          Stejně jako počítače, škodí spermiím i mobil, pokud jej muži nosí v kapse kalhot. Může za to elektromagnetické záření, které z telefonů vychází. Proto by je raději od intimních partií muži měli držet dál.

 

-          Pozor na slipy! Mužské intimní partie se v nich více potí a varlata se zahřívají. To nesvědčí spermiím, a už vůbec ne plodnosti. Plánujete-li dítě, slipy partnerovi nekupujte.

 

-          Sezení před televizí. Američtí vědci prokázali, že mnohem méně spermií mají muži, kteří denně alespoň tři hodiny sedí u televize. Ti, kteří před obrazovkou trávili více času, měli o polovinu spermií méně než muži, kteří žili aktivně a televizi nesledovali.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse