vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vlaky, auta, letadla – Kam za nimi?

7. března 2014

Vlaky, auta, letadla – Kam za nimi?

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vlak letadlo auto muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Máte doma nadšence do aut, vlaků či letadel? Přinášíme pár tipů, jak se jim zavděčit a kam je vzít na výlet.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Železniční muzeum ČD

Kde: Lužná u Rakovníka

Přímo u železniční stanice Lužná u Rakovníka, v nádherné přírodě na okraji křivoklátských lesů, najdete Železniční muzeum, jehož návštěvou tatínka rozhodně potěšíte. Ve zdejších sbírkách jsou k vidění jak parní lokomotivy různých kategorií a z různých období, tak i historické motorové lokomotivy, motorové vozy či ukázky technických zařízení na železnici. Pravidelně se zde také konají jízdy nostalgických vlaků, díky nimž můžete minulost drah nejen vidět, ale na vlastní kůži zažít.

Web: www.cdmuzeum.cz/

 

Skanzen Solvayovy Lomy

Kde:  Svatý Jan pod Skalou, Beroun

V krásné přírodě Českého Krasu, jen 20 km západně od Prahy, najdete zajímavý skanzen, který je zaměřený na těžbu a dopravu vápence. Největší atrakcí je zde rekonstruovaná úzkokolejná lomová dráha s rozchodem 600 mm, kterou můžete svézt, a také podzemní štola s expozicí. Čeká vás zhruba kilometr dlouhá jízda dieslovými lokomotivami a hornickými vozy. Ve skanzenu najdete lokomotiv dokonce dvacet pět. Čeká tu na vás také několik objektů – bývalých provozních a technologických budov, a také expozice Historie těžby a dopravy vápence v Českém krasu.

Web: www.solvayovylomy.cz

 

Technické muzeum Tatra

Kde: Kopřivnice

Regionální muzeum v Kopřivnici, pod které spadá i Technické muzeum Tatra, patří mezi patnáctku nejnavštěvovanějších muzeí a památníků v České republice. Nachází se zde nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka Tatra. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. 

Web: www.tatramuseum.cz

 

tip-na-vylet-auta-vlaky-letadla-ii-cz-nahled Tip MIMIFORA:

Exkurze na letišti

Pro milovníky letadel a zvědavé děti jsou nachystány exkurze přímo na Letišti Václava Havla v Praze. Dvouhodinová prohlídka je vhodná pro dospělé a děti od tří let a je třeba si ji předem zarezervovat. Letiště nabízí několik prohlídkových tras, z nichž některé jsou doporučeny až od 15 let. Z terminálu 3, kde začínají, projdete letiště a jeho zázemí a je třeba počítat s průchodem bezpečnostní kontrolou, a tedy se zákazem nebezpečných předmětů.

Web: www.prg.aero

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse