vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vítr a zima: Jak chránit pleť

10. října 2013

Vítr a zima: Jak chránit pleť

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Vítr zima pokožka vlasy pleť

preventan-mimiforum-banner

Studený vítr a chladné počasí pleti neprospívají. Vysušují ji, a ta je díky nim šupinatá, mdlá, tvoří se na ní vrásky a navíc má sklony k červenání. Jak na podzimní nešvary počasí vyzrát? 

Vítr a chlad – dva nepřátelé pleti. Zatímco v létě ji ničilo slunce a mořská či chlorovaná voda, jakmile nastane studený podzim a zima, není na tom o moc lépe. Pokožka je totiž velmi citlivá na teplotní změny a přechody z vytopené místnosti do chladného venkovního počasí ji vadí. Škodí jí i vítr, který jí bere vláhu, a tak jí oslabuje obranyschopnost. Dalším velkým problémem je červenání pokožky díky náhlým změnám teplot.

 

Hlavní potíže: Vrásky a zčervenalá pokožka zdravi-a-krasa-vitr-a-zima-ii-sh-nahled

Pokud pleť před podzimními rozmary počasí dostatečně nechráníme, záhy se to na ní projeví – je šupinatá, drsná, zarudlá, působí nezdravě, mdle, ztrhaně. Začínají se na ní tvořit vrásky. Velkým problémem je také zmíněné červenání pokožky, které nevypadá zrovna hezky. Ve větrném a studeném počasí se totiž snižuje produkce mazu, a navíc při příchodu do zimy pokožka reaguje zúžením cév. Jedná se vlastně o obranou reakci kůže, ale díky tomu se v ní zpomaluje metabolismus, vysouší se a je náchylná k poškození. Když potom přijdete do tepla, cévy se naopak rozšíří a výsledkem je, že kůže zčervená.

 

MIMIFORUM zjistilo:

4 tipy k podzimní péči o pleť

 

-          Mastný a výživný krém. Zatímco v létě jste používala lehké fluidy, nyní je raději vyměňte za krémy hutnější a mastnější. Vhodné jsou krémy s obsahem panthenolu, vitaminů, ceramidů apod.

 

-          Používejte make-up. Není to proto, abyste byla krásnější, ale kvůli tomu, že make-up vytvoří na pokožce bariéru, která ji chrání před rozmary počasí.

 

-          Pozor na časté mytí. Pokožku vysušuje nejen vítr, ale i voda. Proto se v chladných dnech nedoporučuje přehnaně časté mytí. Ruce a obličej je vhodné naposledy opláchnout půl hodiny před odchodem z domu. Je to proto, že voda pleť vysušuje, a když hned přijdete do větrného chladného dne, je více náchylná k poškození. Nejhorší je pak horká voda, proto se doporučuje vlažná.

 

-          Chraňte rty. Kůže na rtech je tenká a chybí jí mazové žlázy. Proto je náchylná k popraskání, které je nejen bolestivé, ale na pohled vůbec nevypadá dobře. Pořiďte si proto kvalitní balzám na rty, který noste neustále u sebe a rty jím pravidelně potírejte. Podobně jako u pleti i zde platí – voda rtům škodí. Proto si je v zimě neolizujte, situaci jen zhoršíte. Voda se z nich totiž začne vypařovat a výsledkem je, že se vysušují ještě více, loupou se, praskají a jsou náchylné k tvorbě oparů.


Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse