vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Víte, jak si udržet svou intimní pohodu?

8. září 2015

Víte, jak si udržet svou intimní pohodu?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: vaginální infekce žena kvasinky výtok bakterie

preventan-mimiforum-banner

Intimní pohoda je pro ženu velmi důležitá, avšak řada běžných faktorů ji narušuje. A pak se objeví to, co jen málokterá uvítá – nejrůznější infekce a nepříjemný výtok. Jak s tím bojovat?

S problémy v oblasti intimních partií se alespoň jednou ve svém životě setkají až dvě třetiny žen. Až pro pětinu z nich však představují dlouhodobý problém a pravidelné trápení v podobě vaginální infekce. Pro ženu přitom není vůbec snadné zjistit, zda má infekce původ bakteriální, nebo kvasinkový, a proto si není jistá, jaký prostředek pro řešení vaginální infekce má zvolit. Většinou ji tedy nezbude, než se obrátit na svého gynekologa.

 

Dbejte na intimní hygienu!

Pro intimní zdraví ženy je stěžejní rovnováha vaginálního ekosystému. Neustále ji ale narušuje řada faktorů, jako je antibiotická léčba, užívání antikoncepce, sexuální aktivita a střídání partnerů či navštěvování fitness center, plaveckých bazénů, saun, wellness, veřejných toalet apod. S řadou těchto faktorů se setkáváme nejen v létě, ale vzhledem k aktivnímu životnímu stylu i v průběhu celého roku, a proto je nezbytná prevence. Každá žena může svou  intimní pohodu chránit např. pomocí přípravků každodenní intimní hygieny.

Neexperimentujte, poraďte se s odborníky

Dojde-li k narušení kyselého vaginálního prostředí, které představuje přirozenou bariéru před škodlivými patogeny, žena může pociťovat nepříjemné příznaky vaginální infekce (nejčastěji svědění, pálení při močení, bolest při pohlavním styku, tlak či bolest v podbřišku, výtok apod.). Tehdy je třeba vyhledat účinnou pomoc proti vzniklé vaginální infekci. Nejvhodnější formou je takové řešení, které spolehlivě pomůže v případě obou typů vaginální infekce – bakteriální i kvasinkové. Žena tak předejde volbě nesprávného prostředku. Dle provedeného spotřebitelského výzkumu byla právě toto základní obava žen řešících daný problém. Proto je vhodné poradit se v lékárně, pokud se hned nechystáte k doktorovi, než pátrat po radě například u kamarádek. Na trhu totiž existují přípravky, například vaginální tablety (např. Idelyn Beliema Effect), které napomáhají obnově a stabilizaci přirozené poševní mikroflóry a přispívají k redukci nepříjemných symptomů v obou případech – tedy jak bakteriální, tak kvasinkové infekce.

 

Tip MIMFORA: zdravi-a-krasa-tipy-jak-udrzet-intimni-pohodu-zeny-ii-sh-nahled

Chcete vědět víc o tom, jak problémům předcházet a pečovat o své intimní zdraví? Pak využijte Idelyn poradenské dny, které se budou konat pravidelně každý čtvrtek odpoledne v lékárnách Jany Doleželové v Praze (lékárna Palladium – Nám. Republiky 1, lékárna Quadrio – Spálená 22). Dozvíte se, jak správně pečovat o své intimní partie a případně řešit vaginální infekce. Vyškolený personál rád a zdarma zodpoví jakékoli dotazy týkající se této citlivé a zároveň běžné problematiky.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse