vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Virtuální kamarád. Je to nevěra?

13. června 2018

Virtuální kamarád. Je to nevěra?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Kamarád flirt internet nevěra sex

preventan-mimiforum-banner

Je něco špatného na tom mít virtuálního kamaráda, se kterým otevřeně mluvíte o sexu, anebo s ním rovnou virtuálně spíte? Je to nevěra, anebo ne?

Na to, co nevěra je a není, se každý dívá jinak. Zatímco jeden považuje za nevěru až sex s jiným partnerem, pro jiného je to už polibek, anebo pouhý a zdánlivě neškodný flirt. Vztah může ale pořádně narušit, anebo dokonce zničit i virtuální nevěra…

 

Kdo zkouší virtuální sex?

Minimálně každý třetí člověk si podle průzkumů virtuální sex zkusil. Zajímavé je, že ne vždy se jednalo o nezadané, kterým chyběl partner. Polovina z těch, kteří se virtuálnímu laškování oddali, bylo v reálném životě zadaných. A nemuseli vést ani neuspokojivý milostný život. Prostě mohli mít jen volnou chvíli a nudit se. A to jim zpříjemnil virtuální kamarád.

 

Rychlý virtuální flirt

V dnešní době plné internetu a chytrých mobilů není vůbec těžké najít si virtuálního kamaráda. Stačí zajít na chat či seznamku a spřízněnou duši naleznete ještě ten den. Pak už stačí vyměnit si přezdívky na Skype či ICQ a můžete vesele začít s virtuálním flirtem.  Výhoda takového kamarádství je hlavně v tom, že osobu na druhé straně nemusíte vůbec znát. Není třeba vědět ani její jméno či telefonní číslo. Nemusíte ji vidět, znát jakékoli osobní údaje. A to samé platí i obráceně. Výhodu to má velkou. Pokud chcete své virtuální kamarádství náhle ukončit, jednoduše se z aplikace odhlásíte, anebo si zrušíte přezdívku a založíte jinou.

 

Virtuální kamarád jako únik z reality

„Partner na mě už delší dobu neustále nemá čas. A tak jsem to vyřešila tím, že jsem si našla virtuálního kamaráda. Píšeme si denně, a to úplně o všem. O lásce, sexu, dokonce spolu i virtuálně spíme. Ani jeden se však nechceme sejít doopravdy, baví nás to takto. Někomu to možná bude připadat zvláštní, ale mně to vlastně pomáhá při problémech ve skutečném vztahu. Je to takový můj únik z reality. Za nevěru to nepovažuji,“ svěřuje se Marta (33).

 

Jde o nevěru, nebo ne?

Je virtuální vztah nevěrou, anebo ne? Opět záleží na úhlu pohledu. Většinou ten, kdo jej provádí, jej za nevěru nepovažuje, ale pouze za nevinný flirt. Když mu ale na jeho speciálního kamaráda přijde partner, většinou to vidí jinak. A není se čemu divit. Stačí, když si představíte sama sebe v jeho situaci. Jak by se líbilo vám, kdybyste přišla na to, že partner má důvěrnou virtuální kamarádku, se kterou probírá i to, o čem s vámi nikdy nemluvil? Byla by to pro vás nevěra?

 

Rychle vzniká závislost sex-a-vztahy-virtualni-kamarad-ii-sxc-nahled

Problém virtuální vztahů je i v tom, že na nich rychle vzniká závislost. Takový kontakt má řadu výhod a těžko se ukončuje. Zjistíte totiž, že by vám velmi chyběl. S virtuálním kamarádem můžete mluvit o všem, i o tom, o čem s partnerem ne. Můžete s ním mít virtuální sex zcela bez rizika a splnit si tak alespoň na dálku třeba dávno utajované touhy. Necítíte se osamělá, i když sama fyzicky jste. Ožehavé téma, zda o nevěru jde či ne, ale stojí za zamyšlení, pokud máte doma partnera. Mohl by totiž nastat problém, když vám na kamaráda přijde. Jste-li volná, pak není důvod si virtuálního kamaráda odpírat…

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse