vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vinobraní je tu! Tipy, kam se za ním vypravit

7. září 2012

Vinobraní je tu! Tipy, kam se za ním vypravit

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: průvod burčák vinobraní jarmark víno

preventan-mimiforum-banner

Víno a burčák už teče plným proudem, a tak je ta pravá chvíle vydat se na vinobraní. Kromě výborného pití nabízí kulturní program pro celou rodinu, k vidění jsou i velkolepé průvody a jarmarky.

Esenciální fosfolipidy Forte

Esenciální fosfolipidy jsou biologicky velmi významnou skupinou lipidů, látky tělu vlastní, které jsou nezbytnou součástí buněčných membrán. Mají příznivý vliv na stavbu a funkci jaterních buněk. Zlepšují činnost jater, zvyšují jejich regenerační schopnost a detoxikační činnost (zvyšují odolnost buněk proti nepříznivým vlivům, včetně vlivů toxických). Obecně urychlují zlepšení stavu při jaterních obtížích. Výsledkem je obnovení a normalizace funkce jaterní buňky.

Doporučená cena: 105 Kč

 

Diskutujte: Kam nejraději jezdíte na vinobraní?


Znojemské historické vinobraní

Kdy a kde: 14. – 15. 9. 2012, Znojmo

Patří k největším a nejnavštěvovanějším u nás a každý rok přivítá tisíce návštěvníků a velké množství umělců. Bohatý program je určený pro celé rodiny – v centru města je rozmístěna desítka větších i menších scén, nechybějí stánky s burčákem, vínem a dobrým jídlem, ale i se spoustou suvenýrů. Jedním z vrcholů programu je historický průvod Jana Lucemburského, kterého se účastní 300 postav v dobových kostýmech i na koních. Letos se můžete těšit i na zajímavá vystoupení skupin, jako jsou Chinaski, Support Lesbiens či Tata Bojs.

Vstupné: 280 Kč na oba dny, děti do 15 let zdarma

 

Roudnické vinobraní

Kdy a kde: 15. 9. 2012, Roudnice nad Labem

Roudnické vinobraní je soustředěno především v areálu zdejšího barokního zámku a jeho parků. Hudební program, zábavu a víno najdete na třech průchozích hudebních scénách. Novinkou je scéna čtvrtá – taneční, jejímž speciálním hostem bude rodák ze San Franciska Luis Roberto aka DJ Lurob. Na pódiích se vystřídá několik desítek umělců, mezi kterými nebudou chybět Gipsy.cz, Clou, David Deyl, Olga Lounová atd. Bohatý program včetně divadla, koní a šermířů je připravený také pro děti.

Vstupné: 150 Kč, děti do 6 let zdarma

 

tip-na-vylet-kam-za-vinobranim-ii-cz-nahledTrojské vinobraní

Kdy a kde: 16. 9. 2012, Trojský zámek, Praha

Vinobraní si můžete užít také v Praze, například na Trojském zámku. V neděli 16. 9. bude pro všechny připravený bohatý kulturní program, ve kterém nebude chybět divadlo, tanec a šerm, cimbálová muzika, či letové ukázky dravců. Ve sklepě bude připravena řízená degustace a v zahradách různé hry pro děti. Vyzkoušet si můžete také střelbu z luku a kuše.

Vstupné: 50 Kč, děti zdarma

 

Mělnické vinobraní

Kdy a kde: 21. – 23. 9. 2012, Mělník

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy můžete navštívit v Mělníce. Vinobraní probíhá na třech scénách, hlavní program je však soustředěný na náměstí Míru. Můžete se těšit nejen na spoustu dobrého jídla a pití, staročeský jarmark, ale i na bohatý program. Těšit se můžete na Petra Nagyho, Chinaski, či na Dana Bártu. Chybět nebude ani velkolepý historický průvod s Karlem IV. v čele.

Vstupné: 200 Kč na všechny dny, děti do 6 let zdarma

 

Karlštejnské vinobraní

Kdy a kde: 29. 9. – 30. 10. 2012, Karlštejn

Tradiční dvoudenní slavnosti vína v celém městyse Karlštejn za účasti císaře Karla IV., jeho choti Elišky Pomořanské a jejího doprovodu, rozhodně stojí za návštěvu. Připraven je bohatý program pro děti, rytířské turnaje, rytíři v plné zbroji nejen na koních. Víno, burčák a spousta pochutin včetně vepřových hodů samozřejmě nesmí chybět. Těšit se můžete také na polykače ohňů, fakíry, mágy, trubače i šašky. Ze spousty vystoupení, divadel a koncertů si vybere celá rodina.

Vstupné: 200 Kč na oba dny

Text: mob

Foto: Shutterstock.com, Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse