vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Víno a dieta: Pijte a zhubnete

10. prosince 2016

Víno a dieta: Pijte a zhubnete

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: metabolismus resveratrol víno hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Říká se, že víno a dieta k sobě nepatří. Jenže někteří odborníci tvrdí pravý opak. Jedna sklenička denně prý dokáže zázraky. Odbourává tuk, a tak se díky ní lépe hubne.

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Diskutujte: Když držíte dietu, odpustíte si veškerý alkohol?


Dieta a alkohol nejdou k sobě. Obsahuje totiž příliš prázdných kalorií, a tak není nic pro ty, kdo si chtějí udržet štíhlou linii. Jenomže mnozí vědci to vidí jinak. Existuje několik studií, které potvrzují, že se díky vínu dá dokonce zhubnout.

 

Jedna sklenka vína linii neublíží

Nic se ale nesmí přehánět – a to platí i o konzumaci vína. Určitě nezhubnete, pokud denně vypijete litr k večeři, anebo lahvinku jen tak u televize. Zdraví – a siluetě – prospěšné množství je jedna sklenička každý den. Vždy však nezapomeňte vypít k ní stejné množství vody.

 

Červené víno a resveratrol

Pokud chcete pozitivní účinky vína na vaši postavu vyzkoušet, vyberte si kvalitní červené. To totiž obsahuje resveratrol, který se do něj dostává ze slupek modrých odrůd vinné révy. Jde o silný antioxidant, u nějž jsou prokázány nejen protirakovinné účinky, ale i schopnost bojovat s obezitou. Omezuje vznik a zabraňuje množení nových tukových buněk. Není to ale jen víno, kde najdete vysoký obsah resveratrolu – nachází se i v borůvkách či v černém rybízu.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Američtí vědci jsou přesvědčeni, že víno na hubnutí funguje. Vyzkoušeli to originálně, a to na lemurech. Když jim do jídla přidali resveratrol, zrychlil se jejich metabolismus o 29 % a energetický příjem se snížil o 13 %. Holandští vědci provedli podobný pokus rovnou na mužích. Ukázalo se, že ti, kteří pili víno, shazovali kila rychleji než abstinenti.

 

dieta-vino-a-dieta-i-sh-nahled Víno versus džus

Je lepší si dát při sportu víno, nebo džus? To je přece jasné, džus, řekne si skoro každý. Jenomže jeden výzkumný americký tým potvrdil opak – na dobrovolnících testoval, kdo zhubne více – zda ti, co cvičí a dají si sklenku vína, anebo ti kteří sportují, avšak abstinují a pijí džus. Překvapivý závěr zněl – shodili ti, kdo si dali sklenku vína. A pozor, v tomto případě musí být bílé.

 

Sklenkou vína ke štíhlé postavě

Vlivu vína na hubnutí se zabývá řada vědeckých týmů po celém světě. Další skupina amerických expertů potvrdila, že jedna sklenka vína denně vede k váhovému úbytku. Údajně je to díky nízkému obsahu kalorií ve víně. Ty, místo aby se v těle ukládaly, začnou okamžitě spalovat. Navíc víno usnadňuje trávení tuků a brání jejich ukládání. Výjimkou však jsou těžší dezertní vína, která se pro dietu nehodí. Stejně tak nejsou vhodná sladká a polosladká vína. Pokud si chcete udržet štíhlou linii, vždy volte víno suché.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse