vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vím, že šel do veřejného domu. Jak reagovat?

8. května 2015

Vím, že šel do veřejného domu. Jak reagovat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Veřejný dům vztah můž sex partner

preventan-mimiforum-banner

Pokud zjistíte, že váš partner šel tajně do veřejného domu, dostanete se do nelehké situace. Jak reagovat, abyste vašemu vztahu ještě víc neuškodila? Na tom, jak se k tomu postavíte, totiž záleží víc, než si myslíte. 

„S partnerem nám to doma klapalo, alespoň já jsem si to myslela. I po několika letech jsme se milovali pravidelně a rádi a já měla pocit, že je se mnou v posteli spokojený. O to víc mě šokovalo, když jsem se od kamarádky dozvěděla, že byl s jejím přítelem ve veřejném domě. Cítila jsem hrozný vztek a bezmoc, den jsem probrečela. Na partnera jsem uhodila a hrozně jsme se pohádali. Nedokázala jsem mu odpustit, cítila k němu odpor. Dopadlo to tak, že se odstěhoval. Rozvádíme se. Nevím, zda jsem tehdy s reakcí nepřehnala, je mi to teď líto,“ vypráví svou zkušenost Darina (39).

 

Za špatnou můžete být vy!

Hádky, výčitky, obviňování. Taková reakce se většinou rozpoutá, pokud zjistíte, že partner byl za vašimi zády ve veřejném domě – a dáte mu svou nespokojenost najevo. Jen málokterý se bude omlouvat a litovat. Naopak se připravte, že za tu špatnou, budete vy. Nic mu nepřejete, sexu má doma málo, zpestření žádné, takže za vše paradoxně můžete vy. Vše může pořádně nabourat partnerský vztah, anebo vést i k rozchodu, jako v případě paní Dariny.

 

Sex ho nezajímal, i tak ho hledal jinde! sex-a-vztahy-vim-ze-sel-do-verejneho-domu-ii-sh-nahled

„Když jsem náhodou zjistila, že partner navštívil veřejný dům, byla jsem v pořádném šoku. Nikdy bych to do něj neřekla. Sex ho moc nezajímal, stačil mu jednou za měsíc, nikdy v něm neexperimentoval. Vůbec nechápu, proč to udělal. Všechno jsem mu řekla a on místo toho, aby se hájil, tak se urazil. Teď spolu nemluvíme a já vůbec nevím, co bude dál,“ mluví o podobném zážitku Alice (40).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co dělat, když byl partner ve veřejném domě?

 

-          Opatrně si s ním promluvit. Pozor na to, jak vše partnerovi podáte. Měla byste zůstat pokud možno v klidu, mluvit jasně, věcně a zbytečně to nepitvat. Jen mu oznámit, že o návštěvě veřejného domu víte, že doufáte, že se choval zodpovědně a nehodlá váš vztah (ani zdraví) nijak ohrozit. Neptejte se víc, počkejte, zda za vámi přijde sám.

 

-          Nechtít znát detaily. I když velmi toužíte vědět, co tam partner dělal, vězte, že je někdy lepší zachovat sladkou nevědomost. Pokud budete tlačit, aby vám vyprávěl všechny detaily, může se to obrátit proti vám – a proti vašemu vztahu.

 

-          Přejít to. Pokud partner do veřejných domů nechodí pravidelně, ale víte, že šlo o jednorázovou a výjimečnou návštěvu, zvažte, zda vám stojí za to se s ním kvůli tomu popohodnout a do vztahu přinést další velký šrám. Může se totiž stát, že jeho návštěva veřejného domu váš vztah paradoxně zlepší – protože partner si sám bude chybu uvědomovat a začne se více snažit. 

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse