vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vezměte děti na vodu: Tipy na výlety na lodi a parníku

30. června 2011

Vezměte děti na vodu: Tipy na výlety na lodi a parníku

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: kalendář cyklus ovulace menstruace těhotenství piráti voda parník loď tip tipy výlety výlet

preventan-mimiforum-banner

Výlet za piráty, klidná vyhlídková plavba na parníku, vyjížďka na dračí lodi, anebo třeba výlet na motorovém člunu, který budete řídit vy sami. To jsou jen některé z našich tipů, které se vám mohou hodit, máte-li doma děti milující vodu a lodě.  

Praha: Plavba po městě i do Mělníka

Poznat Prahu tak trochu jinak, z paluby parníku, můžete s dětmi při některé z vyhlídkových plaveb. Na výběr máte z několika okruhů – kromě klasické plavby po Vltavě můžete s dětmi na parníku doplout i do zoo. Stačí nastoupit na Rašínově nábřeží nebo u Nemocnice Na Františku a při plavbě za zvířátky se kochat krásami hlavního města. Pokud plánujete s rodinou delší výlet, můžete na parníku vyrazit na celodenní plavbu do Mělníka, kde se stýká Labe s Vltavou. Po cestě uvidíte i horu Říp, nebo zámek Nelahozeves.

Více informací: www.paroplavba.cz

 

tip-na-vylet-vezmete-deti-na-vodu-1-nahled

Brno: Parníkem po přehradě

Brněnská přehrada opět spustila plavební sezónu, a tak se s dětmi můžete vydat na výlet na jednom z parníků. Krásnou vyjížďku si tak můžete udělat na hrad Veveří, nebo absolvovat nejdelší plavbu malebnými zákoutími přehrady do Veverské Bítýšky (délka 70 minut). Areál brněnské přehrady nabízí i další možnosti – projet se můžete i na menších lodičkách, děti se vyřádí na některém z hřišť, nebo si můžete zahrát minigolf.

Více informací: www.dpmb.cz

tip-na-vylet-vezmete-deti-na-vodu-3-cz-brno-nahled

Litoměřice: Každou neděli za piráty

Každou prázdninovou neděli můžete z Litoměřic vyrazit za piráty. Stačí s dětmi nasednout na parník a vyjet na Píšťanské jezero, kde vás přepadnou opravdoví piráti, včetně jejich kapitána jménem Šek berou. Speciální Nedělní tajná plavba na pirátské území, aneb Přepadení piráty z Lalibiku, povede přes Lovosice a V. Žernoseky až ke zmíněnému Píšťanskému jezeru, kde na vás čeká tak trochu hrůzostrašný boj s piráty. Z Litoměřic však můžete vyjet po Labi i na klasickou vyhlídkovou platbu.

Více informací: www.labskaparoplavba.cz

Lipno: Dračí lodí za králíky

Pokud děti milují lodě a vodu a jsou tak trochu dobrodruzi, určitě je nadchne speciální dračí loď, která brázdí hladiny Lipenské přehrady. Je ve tvaru otevřené kánoe, má délku 12,5 metru, na špici ji zdobí dračí hlava a na zádi má ocas. Každé pondělí v 15 hodin vyplouvá z přístavu Mariny, ve středu potom ve stejnou dobu z Loděnic Lipno. Cílem je Králičí ostrov, na kterém děti čeká samozřejmě krmení králíků. Dospělí a starší děti si pak mohou užít večerní plavbu na téže lodi spojenou s grilováním, vždy ve středu večer.

Více informací: www.lipno-in.cz

Český Krumlov: Plavba na vorech

Netradiční zážitek můžete mít v Českém Krumlově, pokud se s dětmi vydáte na zdejší plavbu na vorech. Nemusíte se bát, že byste je museli i řídit – od toho jsou tu dva voraři v dobových kostýmech. Velké vory jsou navíc vybaveny lavicemi na sezení, takže se můžete v klidu rozhlížet po okolí a relaxovat. Bezpečně sjedete atraktivní jezy řeky Vltavy. Celá plavba trvá 80 minut a rozhodně stojí za to. Kromě odpolední plavby s dětmi si můžete užít i romantickou večerní vyjížďku na vodě při západu slunce. Jediným problémem tak může být jen vyšší cena.

Více informací: http://cz.malecek.cz/...vorech/Uvod/

Zlín: Dobrodružství na Baťově kanálu

Pro dobrodružné povahy je tu další zajímavý tip – ve Zlíně si můžete vypůjčit loď či motorový člun a sami se vydat na projížďku po Baťově kanálu. Vyzkoušet můžete buď hodinovou plavbu, nebo si můžete loď vypůjčit na celý den. Hodinový výlet pak můžete zpestřit příjemnou návštěvou jediného slovenského přístavu Skalica, kam dorazíte zhruba za 15 minut. Můžete vyrazit buď v motorovém člunu, nebo si pronajmout jednu z menších lodí, na jejichž řízení nepotřebujete speciální oprávnění.

Více informací: www.batak-pujcovnalodi.cz

Text: lju

Foto: Ingimage.com, Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:05 07.08.2011 - Elisa -

Re: Baťův kanál

Dnes jsme byli parníkem za Prahou. Sice zaealo pršet, ale výlet super! Doporučuju!
11:29 29.07.2011 - Mára -

Baťův kanál

Strávili jsme tam letošní dovolenou, na lodi. Vřele doporučuju. Je to skoro tak dobrý jako Holandsko, kde jsme byli loni.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse