vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Veselé tipy, jak ve zdraví přežít konec roku

26. prosince 2016

Veselé tipy, jak ve zdraví přežít konec roku

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: nehoda zprávy konec roku oslava Silvestr úraz

preventan-mimiforum-banner

Do konce roku zbývá pár dnů. Pokud se ho chcete dočkat bez úhony, přinášíme šest veselých tipů, co dělat, a co naopak rozhodně nedělat, abyste na Silvestra mohla slavit ve zdraví. 

Konec roku tu bude už za pár dnů. Co však dělat, když se ho chcete dočkat bez úhony? Přinášíme šest veselých tipů, jak na to. Berte je ale s rezervou, sloužit mají k pousmání – a možná k malé inspiraci. Každopádně se říká, že smích léčí, a tak proč se od srdce nezasmát.

1. Nechodit domů

Úrazy v domácnosti tvoří největší procento všech zranění. Pořezání, popálení, pády a různé zlomeniny. To vše vás doma může potkat. A tak je nejlepší odjet na dovolenou, anebo k někomu na návštěvu a nic nedělat. Jen tak máte šanci, že už vás do konce roku žádný horor nepotká.

2. Nevylézat z ložnice

Když už se nemáte kam uchýlit a doma být musíte, pak se zavřete do ložnice, ležte, dívejte se na televizi a čtěte. Obědy si raději nechte dovézt, protože v kuchyni hrozí spousta zranění. Zavrtat se do postele je ideální řešení. Ale pozor – bez sexu. I přitom totiž hrozí zranění, anebo nechtěná »nehoda«

3. Nedívat se na zprávy

Abyste se konce roku dočkala bez úhony, raději nesledujte zprávy. Hrozí totiž, že se při nich natolik rozčílíte, že se o vás pokusí infarkt. Raději si pusťte romantický film, anebo pohádku. Přijdete na jiné myšlenky a zůstanete v klidu.

4. Nejezdit autem

Počet dopravních nehod neustále stoupá, říkají statistiky. A tak pokud se jim chcete vyhnout, je nejlepší prevencí do auta vůbec nenastupovat. A už vůbec s ním vyjíždět na silnici. Když to dodržíte, nehrozí, že byste se stala obětí dopravní nehody. Konec roku tak zvládnete bez problémů.

5. Nestresovat se

Přípravy na konec roku vůbec nestíháte. Jste zničená po Vánocích a nevíte, co dřív. Máte chystat velkou oslavu, ale nemáte ani sílu vařit a vše chystat. Nepřepínejte se a hlavně se nestresujte. O stresu se totiž ví, že je spouštěčem řady nemocí, a to dokonce i těch vážných. Usnadněte si práci – občerstvení můžete koupit. Budete v klidu a užívejte si poslední minuty tohoto roku.

6. Neuklízet

Nejen, že se nenadřete a nezraníte, ale ještě uděláte něco pro své zdraví. Je totiž prokázáno, že čisté až sterilní prostředí není pro náš organismus ideální. Navíc je prokázáno, že neustálý úklid zkracuje život, a to až o 95 dní. Vědci také zjistili, že z mnoha čističů vám hrozí alergie a astma, a že aktivně ustlaná postel je rájem pro roztoče. To jsou všechno důvody, proč raději odpočívat, než před koncem roku přehnaně smýčit byt.

MIMIFORUM zjistilo: deti-a-rodina-jak-prezit-konec-roku-ii-sh-nahled

-          60 % lidí slaví Silvestra doma.

-          20 % lidí tráví konec roku u známých.

-          20 % lidí vyrazí slavit na zábavu či do restaurace, anebo odjíždí do ciziny.

-          37 % lidí tvrdí, že konec roku je slavit nebaví, protože není co.

-          8 % lidí přiznává, že Silvestra neslaví vůbec, jde spát a na přípitek nečeká.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse