vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Věrný muž:  Pravda, nebo sci-fi?

28. listopadu 2017

Věrný muž: Pravda, nebo sci-fi?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: geny můž věrnost nevěra hormony

preventan-mimiforum-banner

Existují věrní muži, anebo je to jen pohádka? A mohou za záletnictví oni, anebo hormony či jejich geny? 

Mohou být muži věrní, anebo prostě nejsou schopni žít monogamně? Je muž, který je stoprocentně věrný jedné ženě pravda, anebo nedostižné sci-fi? Zde jsou nejnovější zajímavosti o mužské věrnosti a nevěře!

 

Věrní muži nejsou, soudí ženy

Muži nejsou naprogramovaní na to, aby byli věrní a žili jen s jednou ženou, přečtete si v nejednom článku na internetu. Věrnost pro muže není přirozená a ženy by to měly pochopit, tvrdí někteří odborníci. A když se zeptáte žen, odpověď je podobná: „Věrný muž? To neexistuje, to je sci-fi,“ shodují se zástupkyně něžného pohlaví. A co na to vědci? Mnozí muži jsou na tom podle nich nevinně!

 

Nevěra je vepsaná v genech

Američtí vědci přišli se zajímavým zjištěním – za nevěru prý mohou geny. Konkrétně gen DDR4, o kterém se mluví jako o genu nevěry. Experti zjistili, že lidé s určitou variantou tohoto genu se chovají mnohem promiskuitněji. Ti, kdo mají delší variantu genu nevěry, jsou až o 50 % více nevěrní než ti, kdo nosí jeho kratší variantu.  

 

Za věrností stojí hormony sex-a-vztahy-verny-muz-ii-sxc-nahled

Podle německých vědců je možné, že za mužskou věrností mohou stát hormony. Přesněji řečeno oxytocin, který tělo vyrábí i přirozenou cestou. Prokázali totiž, že roli hraje při věrnosti hrabošů prérijních a prý stejně funguje i na muže! Pánové, kterým vědci podali více oxytocinu, se totiž v provedené studii drželi dál od atraktivních žen než ti, kterým dali placebo. A tak je možné, že mužskou věrnost budeme jednou moct ovlivnit právě pomocí hormonu – třeba v injekci.

 

Tipy MIMIFORA:

5 signálů, že je vám (možná) nevěrný

 

– Muž o sebe náhle mnohem více dbá, stará se o svůj vzhled (nové oblečení, parfém, účes, návštěvy posilovny, solária apod.).

 

– Mobil nedá z ruky, nenechá jej nikde ležet.  Chodí mu často SMS a odepisuje, chodí si tajně zavolat apod. Promazává si zprávy.

 

– Mění se jeho chování, co se sexu týká – frekvence prudce klesá, ale může i stoupat.

 

– Objevují se další změny v chování – pozdní příchody domů, časté přesčasy v práci, více se stýká s údajnými kamarády atd. Přidat se mohou i zasněné pohledy, chvíle nepřítomnosti, kdy muž neposlouchá a nereaguje na otázku apod.

 

– U partnera zpozorujete nové věci, i když si sám nikdy nic dřív nekoupil (tričko, košile, kravata, hodinky…).

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse