vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Velké zklamání: Babička nemá zájem o vnoučata!

6. listopadu 2013

Velké zklamání: Babička nemá zájem o vnoučata!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vnouče nezájem babička rodiče rodina

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá babička svá vnoučata zbožňuje a udělala by pro ně první poslední. Jsou i babičky, které se o svá vnoučata vůbec nezajímají. I když k tomu nemají objektivní důvod. 

Spousta rodin bere babičky za samozřejmost. Ochotně jim pomohou s dětmi, pohlídají, kdy je třeba, o vnoučata se zajímají, na narozeniny, svátky a Vánoce jim dávají dárky. Vozí je na výlety, berou je na dovolené. Babičky zkrátka k rodině neodmyslitelně patří. Vůbec je tak nenapadne, že takový prarodič není standard. Existuje totiž nemálo babiček, které se o vnoučata vůbec nezajímají.

 

Když se babička nezajímá

„S babičkou jsem měla ten nejlepší vztah. A tak jsem se těšila, že až budu mít dítě já, bude to zrovna tak. Jenomže jsem se spletla. Moje maminka se vnoučete nedožila, a tak jsem upírala naděje ke tchýni. Ta ale o vnoučka nejeví vůbec žádný zájem. Nepřijede k nám, nepohlídá, ale ani nezavolá, aby se zeptala, jak se mu daří. Na všechno jsem sama, partner je neustále v práci a já začínám být zoufalá. Babička je zdravá, finančně zajištěná, neustále jezdí po dovolených, ale nám ani nezavolá. Nechápu, jak může mít takový nezájem o vnoučka,“ svěřuje se Gábina (32).

 

Nezájem babičky může ohrozit vztah sex-a-vztahy-babicka-se-nezajima-o-vnoucata-ii-sh-nahled

Situace, kdy se babička o své vnouče nezajímá, i když jí to vzdálenost, zdravotní stav, čas a další okolnosti dovolují, není vůbec výjimečná. Bohužel násilím ji k rodině přitáhnout nemůžete, a tak pokud nenajdete společnou řeč a nezačnete spolu komunikovat, nezbude vám, než si na celou situaci zvyknout. Může totiž být ještě hůře – pokud se o vnouče nezajímá partnerova maminka a vy mu to začnete vyčítat, vše se může obrátit proti vám – a paradoxně ohrozit váš vztah.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když se babička nezajímá o vnouče

 

-          Zjistit důvod. Než cokoli podniknete, zkuste zjistit, proč babička o vnouče nejeví zájem. Je zaměstnaná a nemá čas? Není zdravotně v pořádku? Má problém s vaším a partnerovým vztahem? Má jiná vnoučata, která upřednostňuje? Zamyslete se nad tím, co se za nezájmem skrývá. Když zjistíte důvod, můžete se vše pokusit urovnat.

 

-          Zapojit ji. Pokud babička sama od sebe zájem nejeví, zkuste ji zapojit do běžných činností vaší rodiny. Vezměte ji na výlet, pozvěte k vám na oběd, zajistěte, aby s vnoučetem byla co nejvíce. Možná ji pak zaujme natolik, že ji začne zajímat.

 

-          Skousnout to. Když nic nepomůže a babička zájem nejeví, pak nezbývá jiná možnost, než si na situaci zvyknout. Možná se v ní jednou hne svědomí, ale do té doby nemá cenu se jí proti její vůli vnucovat. Nejlepší variantou je pak zařídit si život po svém.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse