vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Velikonoční výlety pro celou rodinu

18. dubna 2014

Velikonoční výlety pro celou rodinu

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Velikonoce skanzen muzeum děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Chcete-li dětem ukázat tradiční velikonoční zvyky a řemesla, vyrazte do některého skanzenu. Muzea v přírodě totiž i letos pro své návštěvníky připravila bohatý velikonoční program. 

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát 800 mg, doplněk stravy, je přípravek obsahující účinnou látku glukosamin sulfát, jednu z hlavních složek kloubní chrupavky.

glukosaminsulfat-nahled
Doplněk stravy

Více ZDE


 

Velikonoce na Valašsku

Kde: Valašské muzeum, Rožnov pod Radhoštem

Kdy: 19. – 21. 4. 2014

Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě připravil na Velikonoce speciální program. Pokud se sem vypravíte, čeká vás bohatá nabídka velikonočního zboží, ukázky zdobení kraslic a pletení tatarů. Nebude chybět tradiční jarmark, ale ani kulturní doprovodný program, a to od Bílé soboty, až po Červené – Velikonoční – pondělí. Můžete se podívat, jak se barví kraslice, a také ochutnat typickou jarní polévku. Kromě toho si můžete prohlédnout i samotné muzeum. Jeho stavby rozprostřené v krásné přírodě dokumentují, jak se žilo na Valašsku a nabízejí spoustu aktivit a zajímavostí pro celou rodinu. Muzeum se dělí na tři části – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.

Více na www.vmp.cz

 

Velikonoce a Jaro na vsi

Kde: Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

Kdy: 19. – 21. 4. 2014

Tradiční velikonoční program pro své návštěvníky připravil i skanzen v Přerově nad Labem, který je čtvrtý nejstarší v Evropě. V současné době spadá pod Polabské muzeum v Poděbradech a najdete zde celkem 32 objektů, z toho 7 chalup, 6 špýcharů a 2 stodoly. Nechybí ale ani myslivna s hospodářským dvorem, anebo stará škola. Na Velikonoce, a to od soboty do pondělí, na vás čeká bohatý program, především ukázky nejrůznějších tradičních řemesel. K vidění bude práce na kolovrátku i tkalcovském stavu, ukázka košíkářského i drátenického řemesla, a samozřejmě i zdobení perníčků i kraslic. Až do 30. dubna zde probíhá tradiční výstava Jaro na vsi.

Více na www.polabskemuzeum.cz

 

tip-na-vylet-velikonocni-vylety-ii-cz-nahled Velikonoce ve skanzenu

Kde: Skanzen Vysoký Chlumec

Kdy: 14. – 21. 4. 2014

Bohatý velikonoční program připravil i další skanzen, který najdete třicet pět kilometrů východně od Příbrami, ve Vysokém Chlumci. Jde o poměrně nový areál, který začal vznikat až v roce 1999, kdy výstava muzea započala. Cílem bylo přenést do nádherné přírody Sedlčanska lidové stavby, které by jinak zanikly. Letošní Velikonoce tu na vás čekají ukázky tradičních zvyků a rukodělných prací spojených s jarním obdobím. Nebudou chybět ukázky pletení pomlázek, výroba velikonočních ozdob z kukuřičného šustí nebo ze skleněných vinutých perel. Uvidíte také, jak se dělají píšťalky, svíčky ze včelího vosku, jak se drátuje či dělá keramika. Čeká tu na vás zkrátka bohatý program pro celou rodinu.

Více na www.muzeum-pribram.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse