vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Velikonoční vajíčka: Tipy, jak je zdobit

17. dubna 2014

Velikonoční vajíčka: Tipy, jak je zdobit

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: zdobení Vajíčka pomlázka Velikonoce děti

preventan-mimiforum-banner

K Velikonocům a pomlázce vajíčka neodmyslitelně patří. Chcete-li doma vytvořit něco originálního, pak zkuste některý z našich tipů, jak je nazdobit. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Připadají vám vajíčka obarvená klasicky příliš fádní a tuctová? Pak zkuste některý z našich tipů, jak je nazdobit netradičně.

 

Velikonoční berušky

Co je potřeba: vajíčka, barvy na vajíčka, tavná pistole, černá fixa, chlupaté drátky na tykadla

Jak na to: Vajíčka uvařte a obarvěte barvami dle libosti. Chcete-li skutečné berušky, pak je ideální červená, ale dobře vypadá i oranžová či žlutá. Nastříhejte si chlupaté drátky na kousky, které pak ohněte jako tykadla. Ty přilepte pomocí tavné pistole na jednu stranu vajíčka. Vezměte širší černou fixu, kterou berušku dokreslíte – postačí černá „hlavička“ za tykadly, čára přes vajíčko a tečky.

 

Vajíčka v kapesníku

Co je potřeba: vajíčka, papírové kapesníky, provázek či mašlička, papírové či látkové kytičky, tavná pistole (není nutná) nebo lepidlo

Jak na to: Uvaříme vajíčka. Vezmeme papírové kapesníky, vystřihneme z nich co největší kola. Navlhčíme ruce a kapesníky lehce přichycujeme k vajíčku. Tímto způsobem můžeme dát i dvě vrstvy, které vypadají ještě lépe. Necháme uschnout, pokud se kapesníčky odchlipují, znovu navlhčíme a přitlačíme. Vezmeme provázek či mašli a v polovině vajíčko převážeme. Chceme-li mít jistotu, že provázek bude držet, přichytíme jej tavnou pistolí. Vedle provázku přilepíme kytičku, a to tavnou pistolí, anebo lepidlem.

 

Vajíčka v kravatě

Co je potřeba: bílá vejce, hedvábná kravata nebo šátek (100 % hedvábí) – ideálně ze sekáče, bílé plátno, nit či gumičky, nůžky, ocet

Jak na to: Nejprve z hedvábné kravaty vyjmeme podšívku. Poté vezmeme syrové vejce a opatrně jej do kravaty zabalíme (vždy lícovou stranou k vejci). Důkladně omotáme nití, anebo přichytíme hned za vejcem gumičkou, ale při ovázání nití bývá potisk lepší a sytější. Celé vejce zabalíme do plátna, vložíme do hrnce s vodou a vaříme 20 minut. Do vody přidáme ocet – cca 1 dcl na 2 litry vody. Poté vyjmeme a necháme vychladnout. Opatrně vybalíme. Chceme-li vejce lesklejší, potřeme kapkou oleje.

 

deti-a-rodina-velikonocni-vajicka-ii-sxc-nahled Tip MIMIFORA:

Kytičky z kartonů na vajíčka

Zbyly vám kartony od vajec? Pak si z nich udělejte jarní výzdobu! Je to snadné. Vezměte karton od vajec (nejlépe od 30 ks), jednotlivé dílky na vajíčko vystříhejte či rozřezejte nožem. Poté díly nejdříve na bocích nastřihněte nůžkami, poté je upravte nůžkami do tvaru lístků. Vždy vezměte dva kusy, dejte je přes sebe tak, aby spodní lístky vylézaly v mezerách mezi horními. Slepte lepidlem. Kousky, které jste ostříhali při dělání květů, vlepte do středu vrchní květinky. Vezměte bílou či stříbrnou barvu (možno použít i temperu) a kytičky potřete. Nechejte zaschnout a můžete použít jako výzdobu.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse