vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vědci radí: Toto víme o hubnutí!

26. ledna 2016

Vědci radí: Toto víme o hubnutí!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: vědci sex nadváha hubnutí dieta hory

preventan-mimiforum-banner

Foťte si jídlo, sníte méně. Milujte se ve stoje, zhubnete. Nedržte diety, přiberete! To jsou jen některé věci, které vědci zjistili o hubnutí.

Diskutujte: Řídíte se při hubnutí tím, co vyzkoumají vědci, anebo selským rozumem?


Foťte, co jíte. Zhubnete!

Vědci z Madisonu jsou přesvědčeni, že zhubnete, když si budete jídlo fotit. Výzkum, který provedli, ukázal, že lidé, kteří si jídlo museli nafotit před jeho konzumací, byli mnohem opa-trnější na složení stravy i na velikost porce. Pohled na displej funguje jako záchranná brzda – jakmile na něm porci uvidíte, zbystříte a ještě uberete. Díky tomu je focení mnohem efektiv-nější než zápisky a vede k rychlejšímu hubnutí.

Sexem se hubne. Ale záleží na poloze.

Fakt, že sexem můžete spálit zbytečné kalorie a zhubnout, není ničím novým. Němečtí vědci ale zjistili, že to, zda a kolik zhubnete, záleží na poloze, kterou praktikujete. Největší úspěch má milování vestoje. Pokud si ho budete dopřávat denně, můžete podle nich shodit až 5 kg za dva týdny.

Jeďte na hory, zhubnete. dieta-vedci-o-hubnuti-2-ing

Němečtí vědci přišli s jasnou zprávou – pokud chcete zhubnout, jeďte na hory. Nejenže se tam můžete věnovat pohybu, ať už lyžování nebo turistice, ale především budete dýchat horský vzduch. Je prokázáno, že díky němu se hubne rychleji. Je to proto, že se zrychluje meta-bolismus, snižuje chuť a tlak. Za vším podle odborníků stojí snížená koncentrace kyslíku. Díky ní se do těla vyplaví více hormonu leptinu, který je odpovědný za nasycenost. Ale pozor, pokud se do horských oblastí přestěhujete, nepomůžete si. Tělo si zvykne a z hubnutí nebude nic. Doporučují se proto krátkodobější pobyty.

Po dietě ztloustnete.

To, že diety nefungují a ještě po nich přiberete, potvrdili v rozsáhlé studii vědci z Kalifornie. Podle nich většinu lidí, kteří drží diety, v konečném důsledku čeká jo-jo efekt. To ale není vše. Diety také poškozují zdraví, zvyšují například riziko infarktu, mrtvice a vysokého tlaku. Navíc vědci prokázali, že dvěma třetinám lidí se kilogramy, které pracně shodili, vrátí a během pěti let minimálně dalších pět kilo naberou. Lepší, než spoléhat na diety, je proto přejít na vyváženou stravu a pravidelný pohyb.

Chcete zhubnout? Vyrazte na večírky!

Choďte na večírky, párty, diskotéky, zkrátka aktivně žijte a stýkejte se s přáteli. Co z toho budete mít? Zhubnete! Alespoň to tvrdí vědci z Ohia. Podle nich se lidem, kteří žijí bohatý společenský život, urychluje spalování bílého tuku, který dělá nevzhledné tukové polštářky, na hnědý. Ten je určen na spalování. I když je tento proces jinak složitý, vědci přišli na to, že bohatý noční život ho urychluje. A dokonce víc než cvičení.

Spěte. Budete štíhlejší.

Spánek je pro hubnutí důležitější, než by se mohlo zdát. Američtí vědci totiž zjistili, že lidé, kteří spí málo, jsou silnější a mají vyšší BMI než ti, kdo spí dostatečně. Pokud totiž málo od-počíváte, může dojít k narušení hladinu leptinu, který je známý jako hormon hladu. To vede k tomu, že se málo vyspaní lidé více přejídají, navíc v jejich jídelníčku vládne sladké a pijí sla-zené nápoje. Základem k hubnutí by tedy měl být dostatek spánku. Odborníci doporučují spát alespoň 7,5 hodiny denně. Pokud spíte méně než 6,5 hod., je riziko nadváhy vyšší.

Omezte svícení a topení. Kila půjdou dolů!

Pokud spíte při rozsvíceném světle, nebo máte u okna pouliční lampu, s rychlým hubnutím se rozlučte. Vědci prokázali, i když zatím jen na laboratorních myších, že světlo a tma má na hubnutí výrazný vliv. Myši, které spaly při světle, měly po měsíci o 10 % hmotnosti více než ty, které odpočívaly ve tmě. Kromě toho má velký vliv i teplota. Ti, kteří doma moc topí, mají s hubnutím větší problémy. Máte-li příliš teplo, tělo nespaluje tuk, aby se zahřálo, ale naopak si dělá tukové zásoby. Ideální je tedy spát ve tmě a při nižší teplotě.

Text: lju
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse