banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vědci o víně: Tímto nám prospívá!

7. září 2017

Vědci o víně: Tímto nám prospívá!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: vědci rakovina víno zdraví hubnutí

preventan-mimiforum-banner

O škodlivosti či prospěšnosti vína na naše zdraví se vědci neustále přou. Jisté ale je, že kvalitní červené víno obsahuje prospěšné látky, které v přiměřeném množství tělu prospívají.

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Alkohol škodí zdraví! Odumírají po něm mozkové buňky. Je plný prázdných kalorií a nevhodný pro dietu. S podobnými tvrzením se setkáte na každém kroku. Jenže řada vědců to vidí jinak – kvalitní víno v přiměřeném množství totiž našemu zdraví naopak prospívá. Co tedy zjistili?

 

Prodlužuje život

Někdy se říká, že víno je elixírem věčného mládí. V souvislosti s tím se mluví o resveratrolu, látce, která je obsažena v červeném vínu a vkládají se do ní nemalé naděje. Příznivě působí nejen proti kardiovaskulárním chorobám, ale pomáhá také brzdit stárnutí mozku a udržovat jeho funkce. Díky tomu nám pomáhá žít déle  a zůstat v lepší formě.


Snižuje riziko Alzheimera

Umírněné pití vína může podle amerických vědců blahodárně působit i proti Alzheimerově chorobě. Jedna až dvě skleničky denně může snížit riziko vzniku této nevyléčitelné degenerativní nemoci mozku, a to až o 23 %. Větší množství ale naopak zdravé není, mozek totiž spíše poškozuje.

 

Po víně se hubne

Američtí vědci jsou přesvědčeni, že víno na hubnutí funguje. Vyzkoušeli to originálně, a to na lemurech. Když jim do jídla přidali resveratrol, zrychlil se jejich metabolismus o 29 % a energetický příjem se snížil o 13 %. Holandští vědci provedli podobný pokus rovnou na mužích. Ukázalo se, že ti, kteří pili víno, shazovali kila rychleji než abstinenti. A pak že se alkohol na hubnutí nehodí!

 

Víno prospívá srdci

Nejen červené víno, ale i šampaňské podle vědců prospívá srdci. Obsažené polyfenoly totiž chrání před volnými radikály, zpomalují vylučování dusíku z krve, snižují tlak a výrazně zmenšují riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění. Zatímco jedna až dvě sklenky šampaňského či červeného vína prý fungují, u bílého to neplatí. Pokud patříte mezi abstinenty, pak je můžete nahradit sklenkou pravého kakaa.

 

Červené víno proti rakovině prostaty tema-tydne-vedci-o-vine-ii-sxc-nahled

Tým francouzských a japonských vědců zjistil, že červené víno by mohlo být skvělým pomocníkem na zastavení rakoviny prostaty. Polyfenoly, které jsou v něm obsažené, totiž podle nich prokazatelně ničí rakovinné buňky, a to tak, že blokují buněčné trasy, díky kterým mohou buňky zhoubných nádorů normálně přežívat. Podobné účinky má i kvalitní zelený čaj, který tyto antioxidanty také obsahuje.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa