vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vědci o víně: Tímto nám prospívá!

7. září 2017

Vědci o víně: Tímto nám prospívá!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: vědci rakovina víno zdraví hubnutí

preventan-mimiforum-banner

O škodlivosti či prospěšnosti vína na naše zdraví se vědci neustále přou. Jisté ale je, že kvalitní červené víno obsahuje prospěšné látky, které v přiměřeném množství tělu prospívají.

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Alkohol škodí zdraví! Odumírají po něm mozkové buňky. Je plný prázdných kalorií a nevhodný pro dietu. S podobnými tvrzením se setkáte na každém kroku. Jenže řada vědců to vidí jinak – kvalitní víno v přiměřeném množství totiž našemu zdraví naopak prospívá. Co tedy zjistili?

 

Prodlužuje život

Někdy se říká, že víno je elixírem věčného mládí. V souvislosti s tím se mluví o resveratrolu, látce, která je obsažena v červeném vínu a vkládají se do ní nemalé naděje. Příznivě působí nejen proti kardiovaskulárním chorobám, ale pomáhá také brzdit stárnutí mozku a udržovat jeho funkce. Díky tomu nám pomáhá žít déle  a zůstat v lepší formě.


Snižuje riziko Alzheimera

Umírněné pití vína může podle amerických vědců blahodárně působit i proti Alzheimerově chorobě. Jedna až dvě skleničky denně může snížit riziko vzniku této nevyléčitelné degenerativní nemoci mozku, a to až o 23 %. Větší množství ale naopak zdravé není, mozek totiž spíše poškozuje.

 

Po víně se hubne

Američtí vědci jsou přesvědčeni, že víno na hubnutí funguje. Vyzkoušeli to originálně, a to na lemurech. Když jim do jídla přidali resveratrol, zrychlil se jejich metabolismus o 29 % a energetický příjem se snížil o 13 %. Holandští vědci provedli podobný pokus rovnou na mužích. Ukázalo se, že ti, kteří pili víno, shazovali kila rychleji než abstinenti. A pak že se alkohol na hubnutí nehodí!

 

Víno prospívá srdci

Nejen červené víno, ale i šampaňské podle vědců prospívá srdci. Obsažené polyfenoly totiž chrání před volnými radikály, zpomalují vylučování dusíku z krve, snižují tlak a výrazně zmenšují riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění. Zatímco jedna až dvě sklenky šampaňského či červeného vína prý fungují, u bílého to neplatí. Pokud patříte mezi abstinenty, pak je můžete nahradit sklenkou pravého kakaa.

 

Červené víno proti rakovině prostaty tema-tydne-vedci-o-vine-ii-sxc-nahled

Tým francouzských a japonských vědců zjistil, že červené víno by mohlo být skvělým pomocníkem na zastavení rakoviny prostaty. Polyfenoly, které jsou v něm obsažené, totiž podle nich prokazatelně ničí rakovinné buňky, a to tak, že blokují buněčné trasy, díky kterým mohou buňky zhoubných nádorů normálně přežívat. Podobné účinky má i kvalitní zelený čaj, který tyto antioxidanty také obsahuje.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse