blackfriday

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vědci o víně: Tímto nám prospívá!

7. září 2017

Vědci o víně: Tímto nám prospívá!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: vědci rakovina víno zdraví hubnutí

preventan-mimiforum-banner

O škodlivosti či prospěšnosti vína na naše zdraví se vědci neustále přou. Jisté ale je, že kvalitní červené víno obsahuje prospěšné látky, které v přiměřeném množství tělu prospívají.

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Alkohol škodí zdraví! Odumírají po něm mozkové buňky. Je plný prázdných kalorií a nevhodný pro dietu. S podobnými tvrzením se setkáte na každém kroku. Jenže řada vědců to vidí jinak – kvalitní víno v přiměřeném množství totiž našemu zdraví naopak prospívá. Co tedy zjistili?

 

Prodlužuje život

Někdy se říká, že víno je elixírem věčného mládí. V souvislosti s tím se mluví o resveratrolu, látce, která je obsažena v červeném vínu a vkládají se do ní nemalé naděje. Příznivě působí nejen proti kardiovaskulárním chorobám, ale pomáhá také brzdit stárnutí mozku a udržovat jeho funkce. Díky tomu nám pomáhá žít déle  a zůstat v lepší formě.


Snižuje riziko Alzheimera

Umírněné pití vína může podle amerických vědců blahodárně působit i proti Alzheimerově chorobě. Jedna až dvě skleničky denně může snížit riziko vzniku této nevyléčitelné degenerativní nemoci mozku, a to až o 23 %. Větší množství ale naopak zdravé není, mozek totiž spíše poškozuje.

 

Po víně se hubne

Američtí vědci jsou přesvědčeni, že víno na hubnutí funguje. Vyzkoušeli to originálně, a to na lemurech. Když jim do jídla přidali resveratrol, zrychlil se jejich metabolismus o 29 % a energetický příjem se snížil o 13 %. Holandští vědci provedli podobný pokus rovnou na mužích. Ukázalo se, že ti, kteří pili víno, shazovali kila rychleji než abstinenti. A pak že se alkohol na hubnutí nehodí!

 

Víno prospívá srdci

Nejen červené víno, ale i šampaňské podle vědců prospívá srdci. Obsažené polyfenoly totiž chrání před volnými radikály, zpomalují vylučování dusíku z krve, snižují tlak a výrazně zmenšují riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění. Zatímco jedna až dvě sklenky šampaňského či červeného vína prý fungují, u bílého to neplatí. Pokud patříte mezi abstinenty, pak je můžete nahradit sklenkou pravého kakaa.

 

Červené víno proti rakovině prostaty tema-tydne-vedci-o-vine-ii-sxc-nahled

Tým francouzských a japonských vědců zjistil, že červené víno by mohlo být skvělým pomocníkem na zastavení rakoviny prostaty. Polyfenoly, které jsou v něm obsažené, totiž podle nich prokazatelně ničí rakovinné buňky, a to tak, že blokují buněčné trasy, díky kterým mohou buňky zhoubných nádorů normálně přežívat. Podobné účinky má i kvalitní zelený čaj, který tyto antioxidanty také obsahuje.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Adam
Petra8407.11.
Lucie
lussy01.12.
Alexandr
skyline02.12.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa