banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vdaná, ale sama. Stále se vzdalujeme!

27. září 2013

Vdaná, ale sama. Stále se vzdalujeme!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přátelé samota vztah rodina partner

preventan-mimiforum-banner

Být vdaná automaticky neznamená, že byste se neměla cítit osamělá. Partner totiž nemusí mít příliš času, a tak se může stát, že se ve vážném svazku budete cítit osamělejší, než kdy předtím. 

„Jsem vdaná sedm let, ale poslední dobou mám pocit, že kdybych zůstala sama, bylo by to stejné. Partner je neustále v práci, anebo s kamarády a na mně a malou dcerku nemá čas. Je s námi maximálně v neděli, a to jen dopoledne. Jsem doma, dcerka je divoká, malá, a tak si s ní nepopovídám. Cítím se strašně osamělá. Bydlíme daleko od mé rodiny, a tak nemám s kým probrat potíže a trápení. Neustále se ptám, co bude dál. Má cenu být vdaná, když se cítím tak sama?,“ ptá se Marta (34).

 

Jsem osamělá víc než dřív sex-a-vztahy-vdana-ale-sama-ii-sh-nahled

Svobodné ženy jsou často přesvědčeny, že ty, které žijí v manželství, se mají nesrovnatelně lépe. Minimálně proto, že nejsou samy. Jenže nic není tak, jak to vypadá. To, že je žena v »trvalém svazku« není zárukou, že se necítí osamělá. „Když jsem byla svobodná, necítila jsem se tak sama, jako teď. Měla jsem spoustu přátel, neustále chodila po návštěvách a večírcích, bavila se. Jakmile jsem se vdala, přestali mě zvát a o to všechno jsem přišla. Partner ale příliš pro zábavu není. Jsem nešťastná, vdávala jsem se taky proto, abych nebyla sama. A teď se osamělá cítím víc než dřív,“ říká Erika (30).


Tipy MIMIFORA:

Jak vyzrát na samotu

 

  1. 1.      Vyjděte mezi lidi. Pokud vás trápí pocit osamění, nevyřešíte to tím, že budete doma o samotě plakat. Hezky se oblečte, upravte a vyrazte mezi lidi. Společnost potřebujete jako sůl.
  2. 2.      Věnujte se koníčkům. Téměř každý má koníčka, anebo o nějakém alespoň sní. Proměňte sny ve skutečnost a začnete se naplno věnovat svým přáním a touhám. Začněte dělat to, co vás baví a co se vám líbí. Jakmile se dostanete mezi lidi se stejnými zájmy, pomůže vám to zapomenout na samotu.
  3. 3.      Buďte nezávislá. Pokud na vás partner nemá čas a cítíte se osamělá, dejte mu najevo, že jste nezávislá. Ukažte mu, že jej k životu nepotřebujete. Máte-li děti, zařiďte si hlídání a vyrazte ven s kamarádkami. Nehlaste mu každý svůj krok, naopak ho nechejte v nejistotě, kde jste a s kým.
  4. 4.      Pomáhejte druhým. Máte-li pocit, že jste na tom špatně, je tu jednoduchá rada – pomozte lidem, kteří jsou na tom mnohem hůř. Podívejte se po svém okolí, kdo hledá dobrovolníky – armády spásy, charity a další instituce možná budou pomoc potřebovat.
  5. 5.      Nebuďte na problémy sama. Máte někoho, komu se můžete vypovídat? Udělejte to, uvidíte, že se vám uleví. Nejhorší totiž je, pokud jste na problémy sama a dusíte je v sobě. Svěřte se kamarádce, mamince, sestře, zkrátka někomu, komu můžete věřit. Proberte možnosti a zkuste najít společné řešení, jak dál. Jen toto stačí k tomu, aby vám bylo lépe.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
02:11 16.09.2015 - lenka -

smutek

jsem vdaná 16 let a jsme spolu 20 let je starší a děti velké nechci zamilovanost ale společnost

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa