vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vánoční výzdoba: Tohle letos letí!

8. prosince 2011

Vánoční výzdoba: Tohle letos letí!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: ozdoby trend dekorace výzdoba Vánoce

preventan-mimiforum-banner

Zelená a stříbrná, červená a smetanová, tyrkysová a růžová s metalicky kovovou. To jsou hlavní trendy, které vládnou letošním Vánocům!

Stříbrná a zelená

Stříbrná a zelená. To jsou barvy, které o letošních Vánocích letí. Elegantní kombinace připomínající ledové království je právě teď v módě. Chladná a lesklá stříbrná a nejrůznější odstíny zelené přímo vybízejí k nejrůznějším barevným variacím. Tmavě zelené větve stromku můžete kombinovat se světlejšími odstíny, a variací je nepočítaně. Nevěříte tomu, že takové spojení může dobře vypadat? Pak si zkuste ozdobit větve ve váze. Možná vás tak nadchnou, že nebudete toužit po ničem jiném!

Tip MIMIFORA:

Vyzkoušejte stromeček ozdobit stříbrnými andílky, šiškami, mašlemi či baňkami. K tomu pořiďte doplňky ve světle zelené, které nebudou s větvemi splývat.

Rudě červená a smetanová deti-a-rodina-vanocni-vyzdoba-2-ing

Pokud vám připadá kombinace stříbrné a zelené málo výrazná, můžete zkusit druhý letošní hit – kombinaci rudé červené a smetanové. Jde o ideální spojení pro ty, kdo mají rády klasiku a Vánoce bez červené si prostě neumějí představit. Zkuste ji však tentokrát zkombinovat se smetanovými doplňky, jako jsou nejrůznější mašle, či přírodní ozdoby. Budete překvapeni, jak krásně k sobě tyto barvy vypadají – lépe, než červená se zlatou či stříbrnou.

Tip MIMIFORA:

Nezapomeňte na dřevěné ozdoby, které se často dělají právě v krémové variantě. Zvlášť andílci budou na vánočním stromku krásní a efektní,

Tyrkysová

Pro všechny, kteří mají rádi pestřejší barvy a chtějí něco jiného, že je klasika, je tu tyrkysová varianta Vánoc. Jde o barvu, která dekorace nejen oživí, ale navíc podporuje sebevědomí, fantazii, uklidňuje, ale pohled na ni zároveň očisťuje a posiluje. O tyrkysové se říká, že ji mají rádi zajímaví, hraví a půvabní lidé, kteří rádi unikají do světa svých představ. Jste také taková? Pak zkuste dekorace v tyrkysovém duchu.

Tip MIMIFORA:

Váš byt nádherně rozzáří tyrkysové svíčky. Nezapomeňte si je pořídit na vánoční tabuli.

Růžová a metalická

Ženy, které žijí samy, nebo rodiny s malými slečnami, může zaujmout další trend letošních Vánoc – růžová v kombinaci s kovově metalickou barvou. V domácnostech, kde převládají muži, sice s největší pravděpodobností neuspěje, ale pokud čekáte, až přijde ten pravý, je pro vás přímo ideální. Růžová je totiž barvou něhy, jemnosti i romantické lásky. Navíc pohled na ni uvolňuje napětí, a tak vám může pomoct k prožití klidných svátků.

Tip MIMIFORA:

Pro dámy, které dávají přednost umělým stromkům, je tu ještě jedna možnost – pořiďte si jej celý v růžové! Větvičky i výzdoba na vás totiž mohou čekat i v této nepříliš obvyklé barvě.

MIMIFORUM doporučuje:

● Do vánočních příprav rozhodně zapojte děti. Nechejte je, ať namalují obrázky, které pak rozvěsíte po bytě jako dekoraci. Společně vytvořte ozdoby a upečte perníčky na stromeček i na vánoční tabuli.

● Snad v každém dětském pokojíčku najdete spoustu plyšáků. Vyberte z nich medvídky a soby a společnými silami je oblečte do vánočního. Ušijte, vyrobte nebo kupte miniaturní červené čepičky, krk jim omotejte červenou šálou. Pak je můžete rozmístit po bytě a budete mít originální výzdobu.

● Nezapomeňte na květiny! I v tom vám mohou pomoci děti. Mašle, řetězy i jiné dekorace se přímo nabízejí, aby zelené listy a stonky ozdobily. Květináče můžete také stylově doladit. Třeba třpytivými spreji nebo samolepkami.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse