vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vánoční trhy: Rakousko

12. prosince 2014

Vánoční trhy: Rakousko

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Salzburg Vídeň Rakousko vánoční trhy Advent

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit na vánoční trhy k našim jižním sousedům? Třeba do Vídně, Salzburgu nebo Gratzu! Všude jsou totiž pohádkové. 

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

Vídeň

Kdy: 15. 11. – 24. 12. 2014

Pokud to nemáte do rakouské metropole příliš daleko, rozhodně se vyplatí si udělat si sem předvánoční výlet. Kromě krásně vyzdobených ulic na vás čeká zdejší velkolepý trh před vídeňskou radnicí (Rathausplatz). Více než 150 stánků je plných krásného a originálního vánočního zboží, stejně jako množství výtečných dobrot. Skvělý vídeňský punč si můžete koupit v originálním hrnečku, který si pak odnesete domů jako dárek. Na stromech visí nejrůznější světelné dekorace, které po setmění vytváří dojem, jako byste se ocitli v pohádce. Slavný je především srdíčkový strom, který patří k symbolům zdejších Vánoc. V budově radnice pak na vás během adventu čeká pestrý program a nechybí ani řada atrakcí pro děti.

 

Tipy MIMIFORA:

Kam ještě vyrazit ve Vídni

-          Starovídeňský vánoční trh ve Freyungu – trh, který zde má tradici už od roku 1772. Můžete tu koupit výrobky uměleckých řemesel, skleněné ozdoby, tradiční betlémy a keramiku. Od 16 hodin zní na náměstí slavnostní adventní hudba.

-          Vánoční trh před zámkem Schönbrunn – trh před romantickým zámkem nabízí tradiční řemeslné výrobky, ručně vyráběné vánoční ozdoby, vánoční koncerty a bohatý program pro děti včetně vánoční dílny. Vypravit se sem můžete i v lednu, protože se po Vánocích mění na novoroční.

 

tip-na-vylet-vanocni-trhy-rakousko-ii-archiv-nahled Salzburg

Kdy: 20. 11. – 24. 12. 2014

Krásné vánoční trhy najdete také v rakouském Salzburgu. Historický vánoční trh najdete na náměstí Domplatz, na náměstí Mirabellplatz na vás čekají nejen stánky, ale i bohatý hudební a zábavní program. Zde můžete ochutnat nejen tradiční pochoutky (například jablka v cukrové polevě na špejli), ale také si koupit ručně vyřezávané betlémy, keramiku, ozdoby ad. Ve městě W. A. Mozarta na vás čeká i řada dalších zajímavých možností – třeba návštěva Mozartova rodného domu. Rozhodně také nezapomeňte ochutnat slavné Mozartovy koule, kterou jsou vyhlášenou pochoutkou na celém světě.

 

Tip MIMIFORA:

Za návštěvu stojí i městečko Oberndorf kousek od Salzburgu. Ve zdejší malé kapličce se totiž poprvé hrála jedna z nejslavnějších koled – Tichá noc.

 

Graz

Kdy: 21.11. – 24. 12. 2014

Také druhé největší město Rakouska, u nás známé jako Štýrský Hradec, je místem, kde to žije, a které má návštěvníkům co nabídnout. Kromě 34 muzeí a řady kulturních akcí je to i tradiční vánoční trh. Vyzdobené město nabízí pohádkovou atmosféru, kterou si vychutnají jak zamilované páry, tak rodiny s dětmi. Nechybí tradiční speciality, a také řada řemeslných výrobků, které si tu můžete pořídit.

 

Text: asm

Foto: archiv redakce

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse