vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vánoční trhy: Německo

19. prosince 2014

Vánoční trhy: Německo

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Německo vánoční trhy betlém Advent Vánoce

preventan-mimiforum-banner

Ještě než přijde Ježíšek, nezapomeňte vyrazit na adventní trhy. Máte-li to blízko do Německa, vypravte se právě tam! 

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Máte to blízko do Německa? Pak sem s dětmi rozhodně vyrazte na adventní trhy. Přinášíme několik tipů, kam se vypravit.

 

Drážďany

Kdy: 27. 11. – 24. 12. 2014

 

Co vás čeká: Největší vánoční trh v Drážďanech má mnohasetletou tradici a je známý jako Štrýclmarkt. V letošním roce vás na náměstí Altmarkt čeká 233 stánků, a kromě tradičního občerstvení a vánočního zboží zde uvidíte i ukázky tradičních řemesel (dřevořezba, krajkářství, hrnčířství, brašnářství apod.). Část trhu je vyhrazena dětem. Najdou zde barevné chaloupky, ve kterých bydlí vánoční bytosti, například kominík ze sušených švestek nebo vánoční skřítek. V Drážďanech je ale trhů mnohem více, za vidění stojí například romantický trh na zámku.

 

tip-na-vylet-vanocni-trhy-nemecko-ii-sxc-nahled Norimberk

Kdy: 28. 11. – 24. 12. 2014

 

Co vás čeká: Jeden z největších vánočních trhů ve střední Evropě, který každý rok navštíví až dva miliony lidí, najdete v Norimberku. Zdejší trhy mají dlouholetou tradici – na Hlavním náměstí se konají už od 17. století. Dnes zde najdete přes 200 stánků s vánočním zbožím i řadou specialit, jako jsou norimberské perníčky či biskupské chlebíčky, anebo ovoce v čokoládě. Symbolem norimberských Vánoc je Ježíšek ve zlatobílém hávu se zlatou korunou a zlatými vlasy, a tak se trhy označují jako Adventní trh (Christkindlesmarkt). Za návštěvu stojí také Dvůr řemesel (Handwerkerhof). V malých krámcích řemeslníků si můžete koupit nejrůznější ruční výrobky, včetně vyřezávaných betlémů.

 

Regensburg (Řezno)

Kdy: 24. 11. – 23. 12. 2014

 

Co vás zde čeká: Říká se o nich, že jsou v Německu jedny z nejkrásnějších. Není se čemu divit, protože adventní trhy, které nabízí Regensburg, mají víc jak čtyřsetletou tradici. Rozkládají se kolem pět set let starého farního kostela na Neupfarrplatz a kromě ochutnávky vánočních dobrot zde můžete koupit ozdoby, keramiku a drobnosti. Chcete-li si pořídit pár kousků z ručních prací řemeslníků, vydejte se na Lukreziamarkt. A nezapomeňte na vánoční trhy na zámku! V závětří vyzdobené zámecké fasády najdete vánoční vesničku s krásnou výzdobou a spoustou stánků.

 

Tip MIMIFORA:

Nejromantičtější vánoční trhy v Německu se bezpochyby konají na ostrově Fraueninsel. Nejen, že zde zažijete unikátní atmosféru připomínající ledové království, ale můžete zde ochutnat řadu tradičních specialit, anebo si poslechnout jedinečné koncerty ve zdejším chrámu. Trhy se však konají vždy jen dvakrát v roce, a to na konci listopadu a na začátku prosince. 

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse