vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vánoční oslavy: Jak se bránit kocovině?

20. prosince 2011

Vánoční oslavy: Jak se bránit kocovině?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Silvestr kocovina oslavy večírky Vánoce rodina játra alkohol

preventan-mimiforum-banner

Vánoce a Silvestr jsou spojeny se spoustou dobrého jídla i pití. Mnozí si alkoholu dopřejí více než jindy v roce, a pak přijde nepříjemný následek – kocovina. Co na ni platí a jak se jí bránit?

Ostropestřec Farmax Plus

Dopřávala jste si alkoholu víc, než je zdrávo? Zkuste Ostropestřec Plus Farmax. Jde o přírodní přípravek z rostlinných výtažků, který obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské. Oba rostlinné extrakty zajišťují regeneraci jater, optimalizují jejich funkci a přispívají k detoxikační činnosti jater. Tělo zbavují nahromaděných škodlivin, které negativně zatěžují organismus. Klanopraška čínská navíc obsahuje látky, tzv. adaptogeny, které obnovují duševní a tělesné síly při únavě a stresu, celkově tedy povzbuzuje a zlepšuje kondici organismu. Přípravek Ostropestřec Plus Farmax je ceněný v rámci dietních opatření při nadměrném užívání alkoholu, drog a otravách houbami.

ostropestrec-plus-farmax-30-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

 


Diskutujte: Dopřáváte si během Vánoc víc alkoholu než jindy v roce?


Bolest hlavy, žaludek jako na vodě, zvracení, průjem, slabost, stálá žízeň a sucho v ústech, nechuť na jakékoli jídlo a pití – to vše mohou být následky toho, když to přeženete s alkoholem. Druhý den se dostaví kocovina jako vyšitá a místo užívání si svátků či Nového roku ležíte či se ploužíte po bytě, a máte pocit, že každou chvíli umřete.

MIMIFORUM zjistilo:

● 25 až 30 % lidí je podle průzkumů odolných natolik, že příznaky kocoviny netrpí.

Jak se bránit kocovině?

1. Doplňte zásoby vitaminů. A tím myslíme nikoli doma v lékárničce, ale do vašeho těla. Při konzumaci alkoholu totiž dochází k velkému úbytku vitaminu B a C. Než vypukne oslava, dopřejte si dostatek ovoce nebo si dejte fresh džus. Sklenice čerstvě vymačkaných pomerančů bude pro vaše tělo tím ideálním.

2. Najezte se. Celý den jste nejedla a večer si dáte skleničku? To je zásadní chyba. Než začnete pít, najezte se. Říká se, že vhodný je chléb či těstoviny díky vysokému obsahu škrobu, nebo mastné, které na sebe nejlépe váže alkohol.

3. Pijte. Nemyslíme tím další alkohol, ale minerální vodu či jiné nealko. Alkohol tělo dehydruje a vy mu můžete pomoct získat ztracené tekutiny tím, že mu je dodáte zpět. Půllitr vody či minerálky, nejlépe s vitaminem C či s multivitaminem, si dopřejte i poté, co s popíjením skončíte. Pomůže tělu doplnit to, co mu alkohol vzal.

zdravi-a-krasa-kocovina-1-ing

4. Nemíchejte nápoje. Pokud si po příchodu dáte panáka slivovice, pak víno, pivo, rum, či tequilu, pravděpodobně vám bude ráno hodně zle. Ideální tedy je držet se jednoho druhu nápoje a jeho konzumaci prokládat nealkem. Když to nejde, nebo si chcete dopřát více, začněte nejslabším druhem (pivem) a pokračujte k tomu nejsilnějšímu (přes víno po tvrdý alkohol).

Zajímavost MIMIFORA:

Pijete nejraději tmavé alkoholické nápoje – červené víno, brandy či whisky? Pak podle amerických odborníků budete mít mnohem horší kocovinu. Tmavé nápoje obsahují větší množství toxických látek, tzv. kongenerů, které kocovinu ještě zhoršují. Takový bourbon jich obsahuje 37× víc než vodka. Pomoct si můžete tím, že si po jejich konzumaci dopřejete černé uhlí.

Co dělat, když máte kocovinu 

Pokud i přes veškerá opatření kocovinu máte, přinášíme pár rad, jak ji co nejrychleji zahnat.

  • Hodně pijte. Především vodu. A dodejte tělu ztracené vitaminy, hlavně B a C. Velmi dobrá je voda s vymačkaným citronem.
  • Doplňte do těla chybějící cukr. Skvělým zdrojem je med, a tak si jím nezapomeňte osladit čaj (např. mátový), nebo si dejte sklenku ovocné šťávy.

  • Nepijte kávu. To, že káva na kocovinu pomáhá, je mýtus. Ve skutečnosti již tak dehydratované tělo zbavuje vody ještě víc. Káva je ještě k tomu kyselý nápoj a zvyšuje překyselení žaludku, což ale rozhodně není ideální v době, kdy jej máte jako na vodě.

  • Dopřejte si silný vývar. Ne nadarmo se silný vývar dává nemocným. Dodá tělu vodu, energii i vitaminy. Před polívkou ze sáčku ale dejte přednost domácímu slepičímu vývaru, nebo si udělejte česnečku. O té se říká, že dokáže zklidnit podrážděnou žaludeční sliznici.

  • Zkuste roztok se sodou. Roztok s jedlou sodou je perfektní v případě, že je vám nevolno od žaludku, snižuje totiž překyselení.

  • Jděte na vzduch. Pokud vám to stav dovolí, jděte na vzduch. Tělo i mozek se okysličí, což nutně potřebují. Nemůžete-li vstát z postele, alespoň hojně větrejte.

Tip MIMIFORA

Pokud se chystáte popíjet celý večer, můžete si pořídit i prostředky z lékárny, které urychlují vstřebávání alkoholu a pomáhají chránit před kocovinou. K dostání jsou tablety, ale vyrábějí se i speciální antikocovinové náplasti. Většinu z nich je ale třeba si vzít dříve, než začnete s konzumací alkoholu.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse