vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vánoce jsou tu: Hlavní věci, na které se zapomíná

23. prosince 2013

Vánoce jsou tu: Hlavní věci, na které se zapomíná

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: jesličky mše Ježíšek dárky Vánoce tradice

preventan-mimiforum-banner

Jedny z nejkrásnějších svátků v roce jsou po roce opět tady. Jenže v dnešní uspěchané době se na řadu věcí, které k Vánocům patří, zapomíná. Třeba na rodinnou pohodu, dodržování tradic či návštěvu kostela.

Vitamin D3

– Doplněk stravy
 – Vitamin D3 (kalciferol)je látka, která významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

vitamin-d3_small

Doplněk stravy

Více ZDE


Vánoce nejsou jen o dárcích. Jsou to především jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků, kterým by měla vládnout poklidná atmosféra, žádný stres a shon. Jsou obdobím, kdy se schází celé rodiny, které na sebe během roku nemají čas. Na jaké věci se o těchto svátcích dnes nejčastěji zapomíná?

 

Klid a pohoda

Vánoce by měly být svátky klidu a pohody. Bohužel v řadě rodin se na to zapomíná. Pro mnoho hospodyněk je adventní období až do Štědrého dne honbou za tím, aby doma bylo vše perfektní. Napečeno dvacet druhů cukroví, navařeno, provedený velký generální úklid. Místo, aby si pak užily klidné Vánoce, padnou na Štědrý den vyčerpáním. A to je právě chyba. Na pohodu bez stresu, která by svátkům měla vládnout, se velmi často zapomíná.

 

Tradice

Vánoční svátky provází spousta tradic a zvyků. Jenže se na ně čím dál častěji zapomíná, a tak o nich děti často nemají ani ponětí. Mezi ně patří i tradiční lití olova, krájení jablka, pouštění lodiček atd. To, co bylo dříve v rodinách běžné, je dneska věcí, která mnohým připadá zbytečná – a vůbec ji neřeší.

 

Kouzlo Vánoc tema-tydne-vanoce-jsou-tu-ii-sxc-nahled

Vánoce nejsou jen o počtu dárků, anebo jejich hodnotě. Nejsou to ani svátky, ve kterých se musíme přejídat či pít přes míru. Kouzlo Vánoc tkví v jejich neopakovatelné atmosféře, která se však z dnešních rodin vytrácí. Připravit si s rodinou společný rituál, který budete na každý Štědrý den opakovat, bez shonu a stresu, zastavit se do kostela, donést krmení zvířátkům apod. Být pohromadě, nehádat se a užívat si kouzelnou atmosféru, která se nikdy v roce už nebude opakovat – to by o Vánocích nemělo chybět.

 

Mše a jesličky

Vánoce patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům, které jsou spojené s narozením Ježíše Krista. K tradicím patřilo i chození na půlnoční mši v noci z 24. na 25. prosince. A protože Boží hod vánoční je považován za den narození Ježíše Krista, a tak je i nejvýznamnějším svátkem Vánoc, zaznívá na ní i koleda Narodil se Kristus Pán a do betlémů přibývá postava samotného Ježíška. Pokud se na půlnoční mši necítíte, řada kostelů připravuje i dřívější verze – odpolední pro děti a večerní pro dospělé. Alespoň na chvíli se na ni zastavit rozhodně přispěje k pravé vánoční atmosféře.

 

MIMIFORUM zjistilo:

3× o Ježíškovi

-          Na Ježíška u nás věří podle průzkumů 18 % lidí. Průzkum však probíhal mezi dospělými.

-          87 % rodin považuje Ježíška za symbol Vánoc a nenahrazují ho Santa Clausem.

-          11 % lidí dává naopak přednost Santa Clausovi.

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse