vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Valentýnské výlety: Kam vyrazit ve dvou

14. února 2014

Valentýnské výlety: Kam vyrazit ve dvou

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Valentýn romantika lázně láska výlet

preventan-mimiforum-banner

Valentýn je ideální příležitostí, kdy vyrazit na romantický výlet ve dvou. Přinášíme malou inspiraci, kam s partnerem vyrazit. 

Kdy jindy vyrazit na romantický výlet ve dvou, než na Valentýna a na prvního máje! První možnost je tady, a tak si zařiďte hlídání a hurá na romantická místa jen s partnerem.

 

Kyjovské údolí

Nachází se v kaňonu Křinice mezi Kyjovem a bývalou osadou Zadní Doubice a pro zamilované jde o místo přímo ideální. Nabízí romantická zákoutí, krásnou krajinu na procházky ve dvou i spoustu skalních vyhlídek. O tom, že místo bylo oblíbené i v období romantismu, svědčí také romantické úpravy a názvy nejbližších přírodních útvarů − Bratrské kameny, Lví jeskyně (Medvědí doupě), Klenotnice, Jeskyně víl, Vinný sklep. Kyjovské údolí dokáže překvapit i v zimě. Pokud mrze, vytváří se zde ojedinělé ledové útvary. Skvostem jsou ledopády, za kterými se hojně jezdí právě v zimě.

 

České Švýcarsko tip-na-vylet-valentynske-vylety-ii-sh-nahled

Tajemná, romantická, divoká, nespoutaná krajina. To vše uvidíte, pokud se vydáte na výlet od Českého Švýcarska. Romantická zákoutí, ojedinělá architektura, nádherné vyhlídky, unikátní geologické útvary. To vše nabízí krajina, která se před několika lety stala nositelem titulu Evropská destinace nejvyšší kvality. Romantika na vás zde čeká doslova na každém kroku, a to i v zimním období. K vidění jsou nádherné scenérie, které jinde nenajdete. Je-li zima chladná, tvoří se zde unikátní Brtnické ledopády. V zimním období je od pátku do neděle otevřená Pravčická brána, největší přirozená skalní brána na našem kontinentu.

 

Máchovo jezero

Na Máchovo jezero a do jeho romantického okolí, tolik opěvovaného od Karla Hynka Máchy, se můžete vypravit už v únoru. Tajemné rokle, bizarní skalní útvary, zříceniny středověkých hradů – to vše vás čeká v této nádherné krajině. Pokud to počasí dovolí, nabízejí se romantické vycházky jedinečnou přírodou. A pokud mrzne, vyplatí se vzít si brusle. Zimní Máchovo jezero je totiž i rájem bruslařů.

 

Tip MIMIFORA:

Antické lázně na Darovanském dvoře

Resort tisíce splněných přání. I to se říká o Darovanském dvoře, wellness hotelu v blízkosti Plzně. Kromě toho, že si můžete zahrát golf na velkém prostoru, najdete tu něco, co láká nejen zamilované páry – antické lázně. V idylické krajině přírodního parku Horní Berounka si budete připadat, jako staří Římané. Můžete se oddávat relaxaci v Římské páře, solným a bylinkovým inhalacím či intimní relaxaci nabízí Amorova komnata. Krásná okolní krajina navíc přímo láká k romantickým procházkám.

Více na www.darovanskydvur.cz

 

Text: asm

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse