jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Valentýnská květinománie: Nejlepší květiny v krémech

14. února 2012

Valentýnská květinománie: Nejlepší květiny v krémech

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Orchidej Kosatec Heřmánek pravý Měsíček zahradní Levandule Šípková růže

preventan-mimiforum-banner

Květiny patří k nejčastějším pozornostem na svátek sv. Valentýna. A nemusejí být jen ve váze či v květináči. Velmi dobré účinky mají i v pleťových krémech.

NeoAmin

NeoAmin je přípravek určený ženám, které chtějí pečovat o pleť s cílem udržet ji mladistvou a svěží. Složením, obsahem účinné látky N-acetylglukosamin, podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové. Ta je jednou z klíčových složek lidské kůže. Plní řadu důležitých funkcí: má mimořádnou schopnost vázat vodu a zajistit tak pokožce vlhkost, podporuje přirozenou tvorbu nových kolagenových a elastických vláken, tím posiluje pevnost a pružnost pokožky. Je významným antioxidantem, čímž redukuje nežádoucí účinky volných radikálů. S věkem klesá schopnost lidského těla přirozeně vytvářet N-acetylglukosamin jako základní jednotky kyseliny hyaluronové, a tím se snižuje i kvalita pleti. Dochází k její dehydrataci (úbytku vody), ztrátě elasticity a vzniku prvních vrásek. Neoamin podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové, dodá pleti hydrataci a svěží vzhled a zpomalí její stárnutí.

neoamin-sleva

Doplněk stravy

NYNÍ SLEVA!

Diskutujte: Jaké květiny nejraději dostáváte a používáte krémy s květinovými výtažky?


Šípková růže

Co o ní víme:

Jde o keř, který dosahuje výšky až tří metrů, má vzpřímené nebo převislé trnité větve. Plody, šípky, dozrávají v srpnu a v září. Právě ty se používají v kosmetice.

Jak působí na pleť:

O růži se mluví jako o královně květin a k Valentýnu neodmyslitelně patří. Výtažky se šípkové růže jsou velmi žádané v kosmetice. Z jader šípků se lisuje olej s vysokým obsahem vitaminů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Krémy mají regenerační účinky a doporučují se pro suchou i poškozenou pleť. Dodávají jí vláhu a hydrataci.

Co říká květomluva:

Tvůj dech je můj dech!

Levandule

Co o ní víme:

Levandule lékařská pochází z východního Středomoří a může dosáhnout výšky až 60 cm. Kvete v létě, v červenci a srpnu, typické jsou fialové květy a příjemná vůně. Její pozitivní účinky využívali už staří Římané.

Jak působí na pleť:

Levandule je známá pro uklidňující a uvolňující účinky. Proto bývá součástí nejen krémů, ale i olejů a tinktur. Doporučuje se pro pleť suchou a citlivou, ale i pro pokožku se sklonem k pupínkům a zánětům. Pomáhá hojit rány a odřeniny, ale i popáleniny.

Co říká květomluva:

Tvá slova jsou upřímná!

Měsíček zahradní

Co o něm víme:

Jde o letničku původem z jižní Evropy, dosahuje výšky až 80 cm a typické jsou pro ni žluto-oranžové květy.

Jak působí na pleť:

Je vyhledávaný pro hojivé účinky. Doporučuje se na pokožku suchou, rozpraskanou a podrážděnou, protože má dobrou schopnost ji regenerovat. Mohou za to obsažené karotenoidy, ale i další látky – saponiny, flavonoidy, vitamin C či kyselina salicylová.

Co říká květomluva:

Musíš být mou!

Heřmánek pravý

Co o něm víme:

Jde o léčivou jednoletou vonnou bylinu, která kvete od června do srpna. Typické jsou bílé lístky a žlutě zbarvené květní lůžko. Heřmánek je rozšířený nejen v Evropě, ale i v Asii, Austrálii a v Severní Americe.

Jak působí na pleť:

Heřmánek je vhodný pro dehydratovanou a citlivou pleť, protože ji umí dobře zklidnit. Má protizánětlivé účinky a říká se o něm, že pleť dovede zkrášlit a rozjasnit. Než si jím ale natřete celé tělo, vyzkoušejte ho. Jde totiž zároveň o jeden z nejčastějších alergenů.

Co říká květomluva:

Již nikdy se neuvidíme!

Kosatec

Co o něm víme:

Patří mezi trvalky a na světě jich existuje kolem 280 druhů. Kvetou nejčastěji v květnu a červnu a mohou dorůst do výšky až 150 cm.

Jak působí na pleť:

Kosatec je ideální pro pleť suchou a unavenou, která má problémy se ztrátou vlhkosti. Výtažky z oddenku, v němž se skrývá jedinečná schopnost regulovat vlhkost, pronikají do nižších vrstev pokožky a dodávají vláhu a výživu. Pomáhá také zlepšovat elasticitu pokožky, a díky tomu také vyhlazovat vrásky.

Co říká květomluva:

Pouze ty mi můžeš vrátit klid!

Orchidej

Co o ní víme:

Na světě existuje asi 17 000 druhů a 850 rodů orchidejí a nejvíce jsou rozšířeny v tropech. U nás je zastoupeno asi 24 rodů.

Jak působí na pleť:

O orchidejích se mluví jako o květinách věčného mládí. Výtažky totiž mají výrazný omlazující účinek, pokožku regenerují, hydratují a vyhlazují vrásky.

Co říká květomluva:

Mám u tebe šanci?

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse