7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

11. července 2011
Vaginální mykózy: Svědění, pálení, výtok
Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: kvasinky výtok mykozy vaginální
Vaginální mykózy jsou v létě velmi časté a trápí až tři čtvrtiny žen. Kdo je zažil, ví, o jak nepříjemných záležitostech je řeč! Co je způsobuje a jak se jim my ženy můžeme bránit, abychom si užily klidné prázdniny?
ActiLac
Actilac je speciálně vyvinutou kombinací devíti probiotických kmenů a dostatečného množství prebiotik, které podporují jejich růst a zrychlují účinek. Díky tomu probiotika projdou trávicím ústrojím až do střevního traktu a kromě toho, že pozitivně působí právě na zažívání, pomáhají chránit před průnikem infekcí do organismu. Upravují mikroflóru, a tak jsou skvělou prevencí pro ženy, které trápí opakované vaginální mykózy.
Doporučená cena: 162 Kč
Je nepříjemná, dokáže potrápit, ale není nijak fatálně nebezpečná. Alespoň jednou v životě se s ní setkalo 75 % žen a zhruba polovina dámské populace se s nimi potkává opakovaně. Malé procento žen, přibližně 5 %, pak trápí chronicky. Řeč je o vaginální mykóze, která je v létě velmi častá a rozhodně svou »majitelku« nepotěší.
Přemnožené kvasinky – co za to může?
Stručně řečeno, jde o onemocnění, za nímž stojí kvasinka Candida albicas. I když se v poševním prostředí běžně vyskytuje až u poloviny žen, stačí málo, přemnoží se a způsobí typické problémy – svědění a výtok. Velmi často se objevuje v létě například díky zapaření intimních partií (při nošení těsného oblečení, tang apod.), ale spouští ji i řada dalších faktorů – stres, užívání antibiotik, cukrovka, hormonální nerovnováha, negativní vliv má také špatná hygiena a často se vyskytuje v těhotenství. Viníkem bývá také chlorovaná voda z bazénů.
Jak se pozná vaginální mykóza
● Prvním a hlavním příznakem většinou bývá nepříjemné svědění v intimních partiích. Je-li silnější, ženy mají tendence se škrábat, což se samozřejmě nedoporučuje.
● Dalším příznakem, který nelze přehlédnout, je výtok. Většinou bývá bílý, tvarohový, jakoby hrudkovitý.
● Mykóza se rovněž projevuje otokem a silným prokrvením rodidel.
● Objevit se může i pálení při močení, bolest a tlak v podbřišku a bolest při pohlavním styku.
Tip MIMIFORA
První pomoc při vaginální mykóze
Pokud vás mykóza přepadne náhle, třeba na dovolené, a nemáte nic po ruce, zkuste obyčejný bílý jogurt a prstem si jej rozetřete vně i dovnitř pochvy. Můžete do něj namočit i obyčejný tampon, a ten si na noc zavést.
Jak předcházet mykózám
● Dodržujte hygienu, k umývání intimních partií používejte speciální gely k tomu určené, či mýdla s neutrálním pH 5,5. Nekupujte si klasické mýdlo. Hygiena by měla být dostatečná, ale ne přehnaná. Pokud se budete mýt několikrát denně, narušíte přirozené prostředí v pochvě a mykóza hned zaútočí.
● Noste vhodné oblečení. Především v létě by mělo být lehké a vzdušné. Spodní prádlo by mělo být pohodlné, bavlněné. Odborníci příliš nedoporučují denně nosit tanga.
● Důležité je udržovat dolní partie v suchu, mokré či vlhké plavky a spodní prádlo je třeba co nejrychleji vyměnit. Stejně tak je důležité se po sprše důkladně osušit.
● Jste-li k mykózám náchylná, nepoužívejte parfémované slipové vložky a toaletní papíry, ani si intimní partie nemyjte voňavými sprchovými gely.
● Pozor na přílišné množství cukru v potravě, doporučuje se omezit jak sladkosti, tak slazené nápoje.
● Nestresujte se. Snadno se to říká, ale hůř dělá. Měla byste však vědět, že stres je také jedním ze spouštěčů mykóz.
● Jste vášnivou cyklistkou, nebo jezdíte na koni? Pak pozor, teplota v pochvě při této činnosti prudce stoupá a může narušit citlivé vnitřní prostředí. To opět může vést k mykóze.
● Užívejte doplňky stravy s obsahem laktobacilů a probiotik, která udržují přirozenou mikroflóru a brání přemnožení kvasinek. pokud na mykózy trpíte, měla byste je jíst pravidelně, a to preventivně, dříve než se mykóza objeví.
Text: mob
Foto: Ingimage.com
Bez nadpisu