vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vadí mu moje břicho! Důvody, proč jít na abdominoplastiku

25. listopadu 2013

Vadí mu moje břicho! Důvody, proč jít na abdominoplastiku

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: abdominoplastika břicho Strie liposukce plastika

preventan-mimiforum-banner

Během těhotenství dostává kůže na břiše pořádně zabrat. Může se příliš vytáhnout, být plná strií, objevit se může rozestup přímých břišních svalů. To všechno jsou důvody, proč podstoupit abdominoplastiku. 

Odstraní z břicha přebytečnou kůži, tuk a zpevní svaly břišní stěny. Abdominoplastika je zákrok z oblasti plastické chirurgie, který se těší stále větší oblibě. Zvlášť vy  hledávaný je mezi ženami, kterým o těhotenství a porodu zůstalo povislé břicho a nemohou se ho zbavit. Anebo ženami, které výrazně zhubly, a na břiše jim zůstala nadbytečná povolená kůže. Je vhodný i v případě rozestupu břišních svalů a povolené břišní stěny, ke kterému mohlo dojít právě po porodu. Lze ji též kombinovat s liposukcí a odsátím tuku. Nejde však o léčbu obezity a pro zákrok není vhodné břicho s velkým množstvím tuku.

 

Kvůli břichu se mnou nechce spátsex-a-vztahy-vadi-mu-moje-bricho-ii-sh-nahled

„V těhotenství jsem hodně přibrala a po porodu mi zůstalo nepěkně visící břicho, kterého se nemůžu zbavit. Bohužel nejvíc vadí partnerovi. Dokonce mi řekl, že dokud se ho nezbavím, nemá vůbec chuť se mnou spát. Přemýšlím, že bych šla na plastiku, ale mám z operace strach,“ svěřuje se Danka (35), kterou nepěkné bříško trápí. Abdominoplastika by pro ni byla řešením, protože by se jí mohlo vrátit zpět ploché bříško. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč na tuto operaci jít?

 

1. Zbaví vás převislé kůže

Máte-li břicho nepěkně tvarované, s převislou kůží či s nepěknou jizvou, je pro vás plastická chirurgie břicha skvělým řešením, jak dosáhnout bříška, o kterém sníte. Lékaři kůži naříznou a vytáhnou směrem dolů, odstraní převislou kožní tkáň a je-li třeba, přemístí pupek do nové pozice.

 

2. Může odstranit strie

Je-li vaše břicho po těhotenství plné strií a navíc je kůže nepěkně vytažená, může vám s tím abdominoplastika také pomoci. Chirurg totiž může odstranit až celou dolní třetinu kožní stěny břicha, zbylou kůži vypnout a vyhladit.

 

3. Vyřeší rozestup přímých břišních svalů

Dalším problémem, při kterém je dobré abdominoplastiku zvážit, je rozestup, tzv. diastáza, přímých břišních svalů. V těhotenství a po porodu se totiž stává, že se dva přímé břišní svaly, které vedou od hrudníku k podbřišku, od sebe vzdálí a vytvoří se mezi nimi nepěkná mezera. Plastický chirurg je umí sešít k sobě a zlikvidovat jejich rozestup. Tím také celou stěnu břišní výrazně zpevní.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Liposukce a abdominoplastika

Máte-li na břiše jen přebytečný tuk, kůže je pěkná bez jizev a strií a netrpíte-li rozestupem břišních svalů, postačí vám liposukce. Jde o méně invazivní zákrok a je vhodná pro mladší ženy, jejichž kůže na břiše je pevnější a pružnější. Abdominoplastika je vhodná v případě velkého kožního nadbytku a rozestupu břišních svalů, a také pro ženy, které již se na další těhotenství nechystají.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:08 15.03.2014 - Sofie -

Kvůli chlapovi

Kdyby to byl můj chlap tak ho pošlu někam ! A netrapila bych se nějaké ma operacemi

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse