vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
V čem jsou ženy lepší než muži? Podívejte se!

1. prosince 2014

V čem jsou ženy lepší než muži? Podívejte se!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: autonehoda žena můž práce imunita

preventan-mimiforum-banner

Srovnání žen a mužů patří mezi věčná témata. V čem jsou lepší a vynikají zástupkyně něžného pohlaví prokazatelně nad svými protějšky? 

1. Lépe se učí

Studie, kterou provedli na dvou amerických univerzitách, jasně ukázala jedno ženské plus – ženy se lépe učí. Bývají lepšími studentkami, jsou pozornější, flexibilnější a mají lepší schopnost porozumět zadanému úkolu, než muži.

 

2. V práci jsou čistotnější

A nejen v práci! Avšak nedávná studie ze San Diega potvrdila, že kanceláře, v nichž sídlí ženy, jsou čistější než ty, které obývají mužští kolegové. To platí i o pracovních stolech, protože ženy si na nich umějí udržet pořádek mnohem lépe. A je tu i další plus – ženské kanceláře bývají voňavější.

 

3. Jsou lepší na pohovorech

Ženy jsou prý mnohem lepší na pracovních pohovorech, než muži. Bývají totiž lépe připravené, a tak je jen málokterá otázka zaskočí. Neznamená to ale bohužel, že by si je u nás zaměstnavatelé raději vybírali. Naopak se stává, že ti dají přednost méně jistým mužským kolegům jen proto, že jim výhledově neodejdou na mateřskou.

 

4. Častěji přežijí autonehodu

Je to zajímavé, ale je to tak. Podle statistik jsou to právě ženy, které častěji vyváznou zdravé z autonehod. Muži dokonce mají až o 77 % větší pravděpodobnost, že u autonehody zemřou, než zástupkyně něžného pohlaví.

 

5. Umějí se svěřit

Zatímco muži často problémy nosí v sobě a tají je, ženy jsou otevřenější a více se svěřují. O tom, co je trápí a stresuje, otevřeně mluví 53 % žen, ale jen 29 % mužů.

 

6. V práci vydrží déle

A nemyslíme tím pracovní dobu, ale čas, který strávíme na jedné pracovní pozici. Ženy v jednom zaměstnání vydrží mnohem déle a jsou méně přelétavé, co se práce týká, než muži.

 

7. Častěji dokončí vysokou sex-a-vztahy-co-zeny-umeji-lepe-nez-muzi-ii-sxc-nahled

Ženy mají dle statistik mnohem vyšší šance, že dokončí vysokou školu, než muži. Patří také mezi častější absolventy. Muži mnohem více školy nedokončí, a pokud ano, trvá jim to průměrně déle, než jejich kolegyním.

 

8. Umějí jíst zdravěji

Stačí si promítnout jídelní lístek váš a vašeho partnera a asi budete mít jasno. Ženy se umějí stravovat mnohem zdravěji, více přemýšlejí, jaké jídlo a suroviny koupí, než muži. Jí více ovoce a zeleniny a méně polotovarů než jejich mužské protějšky.

 

9. Mají silnější imunitu

Ženy mají silnější imunitní systém než muži a lépe bojují proti infekcím. Podle odborníků za to může hormon estrogen. Pokud ženy onemocní, lépe to snáší, než pánové. A to platí i o bolesti. Vždyť který muž by vydržel takový porod!

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:17 25.03.2017 - Rambo -

Komentař

To jistě psala blondýna s hnědýma očima

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse