vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Určení otcovství: Nevěří, že dítě je jeho!

13. října 2014

Určení otcovství: Nevěří, že dítě je jeho!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: lokus DNA otcovství test partner dítě

preventan-mimiforum-banner

Nevěří-li partner, že dítě je jeho a požaduje test otcovství, nebraňte mu. Máte-li 100% jistotu, pak mu naopak pomozte vybrat přesnější test, aby mu nic nestálo v cestě. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Podle statistik až 10 % mužů vychovává cizí dítě a vůbec to neví. Není se proto čemu divit, že stále přibývá případů, kdy si muži nechávají dělat testy otcovství. Ročně o ně u nás požádá zhruba 10 000 mužů. Jenže pokud stroprocentně víte, že otcem je váš partner a on vás přesvědčuje o opaku, pak vám to může být nejen líto, ale můžete to cítit jako zradu. Není pak snadné správně zareagovat.

 

Nevěří, že je otcem

„Partnera jsem nikdy nepodvedla, jsem mu stoprocentně věrná. O to víc mě zamrzelo, když mi po tom, co jsem konečně otěhotněla, řekl, že dítě určitě není jeho. Čí by asi bylo, když jsem s nikým nic neměla! Nyní si chce nechat udělat testy otcovství a pro mě je to strašné ponížení. To přece nemyslí vážně, když jsem s nikým jiným nespala, říkám si. On mi nevěří a já nevím, zda má vztah s takovým člověkem cenu,“ vypráví Eva (31).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Kolik stojí test

Je rozdíl v tom, zda si test chce muž nechat udělat pro soukromé účely, anebo pro státní instituce (např. pro soudy). V prvním případě může vzorek odebrat sám, ve druhém toto provádí osobně soudní znalec, který zároveň ověřuje totožnost. Od toho se odvíjí i cena. První variantu můžete pořídit již od 2 500 Kč, za druhou zaplatíte zhruba 12 000 Kč.

 

Jak se test provádí

Při testu DNA se provádějí stěry z dutiny ústní, a to jak od dítěte, tak od otce. V případě znaleckého testu je nutný i odběr vzorku z úst matky. Stěr je jednoduchý a provádí se malým kartáčkem, který se následně uzavře do zkumavky a odešle do laboratoře. Lze jej udělat doma pomocí speciální sady, kterou k tomuto účelu zakoupíte. 

 

Nedůvěra mě uráží  sex-a-vztahy-urceni-otcovstvi-ii-sh-nahled

„Jsem úplně rozhozená ze svého partnera. Dva roky jsme se snažili o miminko a pořád se nám nedařilo. Byla jsem už zoufalá. Všechna vyšetření ukazovala, že jsme oba v pořádku. Po dvou letech jsem otěhotněla. Partner, místo toho, aby se radoval, začal spekulovat, že dítě není jeho. Přece se nám nedaří, tak najednou nemůžu čekat miminko! Plánuje testy a hrozí, že nás opustí, když se ukáže, že dítě není jeho. Vím, že to se nestane, ale hrozně mě to uráží. Co teď?,“ vypráví Jana (30).

 

Záleží na počtu lokusů

Pokud jste si 100 % jistá, že partner je otcem dítěte, nemá cenu mu bránit. Naopak mu pomozte s výběrem. Testy otcovství u nás nabízí řada laboratoří. Liší se nejen rychlostí a cenou, ale také počtem analyzovaných genetických markerů, tzv. STR lokusů. Čím více jich je, tím je test přesnější. Například analýza 18 STR lokusů je 100× přesnější, než šestnácti. Její přesnost se pohybuje okolo 99,999 %. V nabídce jsou ale i testy 26 či 52 STR lokusů, které jsou 500× přesnější. Pokud test partner plánuje, je dobré si projít nabídky jednotlivých laboratoří a zajímat se nejen o cenu, ale právě i o počet testovaných markerů. Výjimkou není ani 9 či 11. Finance záleží na možnostech vašeho partnera, ale pokud test prokáže, že je otcem, bude mít nejen jistotu, ale možná se jednou dočkáte i omluvy.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak dlouho test trvá?

Většinou cca 5 dní. Zároveň ale laboratoře nabízejí expresní variantu do 48 nebo do 24 hodin, které jsou za příplatek. Soukromé testy jsou anonymní, a tak není zkoumaná identita žadatelů. Zároveň je ale zachována diskrétnost a údaje o výsledcích se nikdy nesdělují třetím osobám.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse