vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Uráží se! Jak se s tím vypořádat?

17. ledna 2018

Uráží se! Jak se s tím vypořádat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: slabost zbraň Urážlivost mlčení sebevědomí

preventan-mimiforum-banner

Žít s chronickým urážlivcem není vůbec lehké. Podle odborníků jde o lidi s nízkým sebevědomím, kteří mlčení a trucování používají jako zbraň. Zjistili totiž, že jen takto se mohou stát středem pozornosti!

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

„Přítel se neustále uráží. Pomalu už se bojím něco říct, protože on si za vším něco najde a hned to vztáhne na sebe. Je to čím dál horší a nedá se to vydržet. Uráží se kvůli každé hlouposti, třeba i několikrát denně. Nevím si s ním rady, ale pokud to nepřejde, začnu uvažovat o rozchodu. S urážlivcem se prostě žít nedá,“ vypráví Alena (31).

 

Urážení – zbraň slabých

Zbraň slabých. Tak odborníci mluví o urážlivosti a tato dvě slova ji vystihují přesně. Chroničtí urážlivci totiž mají ten problém, že trpí nízkým sebevědomím. Tím, že se urážejí, si totiž říkají o zájem. Zatímco jinak by si jich nikdo nevšiml, stane se náhle středem pozornosti. „No tak, už se nezlob, já jsem to tak nemyslela. Co pro tebe můžu udělat, aby ses necítil uražený? Není ti zle? Nepotřebuješ něco?“ Přesně takový postoj urážlivec čeká – a většinou se mu ho i dostane. Pokud to s urážením nezačne přehánět a není na pořadu každého dne.

 

Mlčí, trucuje a chce obskakovat!

„Můj partner byl vždycky urážlivý, ale nebylo to tak přehnané, jako teď. Čím déle se známe, je to horší. Urazí se za každou hloupost. Mlčí, trucuje a chce, abych si ho předcházela, obskakovala ho, omlouvala se, i když vlastně nemám za co. Jenom aby se on milostivě odurazil. Nedá se to vydržet. Chci, aby s tím šel k psychologovi, protože pokud to neudělá, nezvládnu s ním dál být,“ vypráví podobný příběh Klára (29).

 

Problém z dětství sex-a-vztahy-urazi-se-ii-sxc-nahled

Lidé, kteří se uráží, si svůj problém většinou nesou už z dětství. Již tehdy totiž přišli na to, že trucování je výborná zbraň, která na ostatní funguje. A hojně ji využívají i v dospělosti. Jejich rodiče totiž zavčas nezasáhli a nyní už to nebude vůbec snadné. Chce to vytrvalost a mnohdy i pomoc psychologa, který poradí, jak se s problémem vypořádat.

 

Tipy MIMIFORA:

Co platí na urážlivce?

 

-          Nehrát s ním jeho hru. Dejte mu jasně najevo, že tudy cesta nevede. Pokud se hodlá urážet, dobře, ale vy ho obskakovat a chlácholit nebudete.

 

-          Nevěnujte mu pozornost. Urážlivci touží po pozornosti a často jim to vychází. Chcete-li na ně vyzrát, nevšímejte si ho. Dělejte si svou práci, nechoďte za ním a rozhodně o něj nezvyšujte zájem, a to ani minimálně.

 

-          Zvyšte mu sebevědomí. Urážliví lidé mívají často nízké sebevědomí. Zapracujte na jeho růstu! Chvalte ho, oceňte, v čem vyniká, udělejte všechno proto, aby si více věřil. Vyplatí se to. 

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse