vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Uražený zub: Musí hned do pusy!

20. září 2017

Uražený zub: Musí hned do pusy!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: dáseň Zub chrup úraz dítě

preventan-mimiforum-banner

Pokud u dítěte dojde k úrazu v obličeji a následkem je uražený zub, radí odborníci – hned jej vraťte zpět! Čím rychleji to uděláte, tím je větší šance na záchranu zubu.   

Vitamin D3

– Doplněk stravy
 – Vitamin D3 (kalciferol)je látka, která významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

vitamin-d3_small

Doplněk stravy

Více ZDE


Každé desáté dítě. Přesně tolik se jich setká s úrazem v obličeji, a to především díky popularitě sportů, jakými jsou cyklistika, jízda na bruslích či na skateboardu. Ne každý rodič ale ví, jak se zachovat, když si jeho dítě vyrazí zub. A je to víc než důležité, zvlášť když jde o trvalý chrup.

 

Zub hned nasaďte zpět

Odborníci radí jedno – vyrazí-li si dítě zub, hned ho nasaďte zpět. Pokud se totiž do dásně vrátí zhruba do dvou minut, většinou se ujme tak dobře, jakoby k žádnému úrazu nikdy nedošlo. Pokud zub zpět vrátit nejde, nebo se jedná jen o jeho část, vezměte jej s sebou a urychleně se vypravte na stomatologii. Umístěte jej do vlhkého prostředí, třeba do kapesníku.

 

Čím dříve, tím lépe deti-a-rodina-urazeny-zub-ii-sh-nahled

Čím dřív se vyražený zub vrátí zpět do dásně, tím je větší šance, že se ujme. Při zákrkoku do třiceti minut je tu devadesátiprocentní šance, do hodiny padesátiprocentní, v případě, že se jedná o dobu delší jak dvě hodiny, je tu desetiprocentní naděje. I když to mnoho lidí neví, na čase velmi záleží. Jedinou podmínkou je, aby nebyl poškozen kořen zubu.

 

Tipy MIMIFORA:

3 rady, jak správně pečovat o chrup

 

-          Střídejte zubní pasty. Odborníci doporučují zubní pasty střídat. Tak zabráníte tomu, aby se bakterie nestaly proti jednomu druhu imunní. Zubní pasta by měla obsahovat fluor, avšak ve vhodném množství. U dětí je důležité vybírat dle věku, neměly by používat zubní pasty pro dospělé.

-           

-          Používejte mezizubní kartáček. Klasickým kartáčkem se do prostor mezi zuby nedostanete. Je proto důležité si pořídit mezizubní kartáčky. Ty se vyrábějí v různých velikostech podle mezer mezi zuby. S výběrem vám pomůže zubař, nebo dentální hygienistka. Na velmi úzké prostory použijte zubní nit.

 

-          Čistěte si zuby dohladka. Není důležité, jak dlouho si zuby čistíte, ale jak to děláte. Odborníci to přirovnávají k mytí nádobí. To také nepřestanete mýt proto, že uplynul daný čas, ale myjete je tak dlouho, dokud není čisté. To, že máte vyčištěné zuby správně, poznáte jazykem. Když jím chrup přejedete a jsou hladké, je to v pořádku. Pokud jsou drsné a na dotek jakoby chlupaté, čistěte dále.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse