vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Úplněk a krása: Jak nás ovlivňuje Měsíc?

12. srpna 2014

Úplněk a krása: Jak nás ovlivňuje Měsíc?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: úplněk tělo měsíc zdraví krása

preventan-mimiforum-banner

Fáze Měsíce prý mají vliv na naše zdraví, krásu i tělo. A některé přejí i redukčním dietám! Které to jsou a jak na nás Měsíc vlastně působí?

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

O měsíčním svitu se toho říká hodně. Podle mnohých má velký vliv na naše zdraví i krásu. A každá fáze Měsíce pak působí zcela jinak! Celý lunární cyklus se dělí na čtyři fáze – novoluní, přibývající Měsíc, úplněk a ubývající Měsíc. A co jednotlivé fáze dělají s námi?

 

Novoluní

V této fázi Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem a není příliš vidět. Jde o dobu, kdy bychom měli být ve velmi dobré psychické pohodě, a která je velmi vhodná pro nové začátky. Jsme plní síly, energie, nápadů, a tak je ideální chvíle na to, je zkusit realizovat.

 

Tělo: Skvělá doba na zahájení detoxikace, protože tělo se v tuto dobu rádo intenzivně zbavuje škodlivin. Je vhodný i jednodenní půst. Pokud váháte, kdy začít se cvičením a začít hubnout, je právě teď vhodná doba.

 

Krása: Dopřejte pročištění nejen tělu, ale i pleti. Udělejte si peeling a na obličej aplikujte masku. Tělu prospějí návštěvy sauny, stejně jako masáže. V tuto dobu je vhodné podpořit tok lymfy a chod celého lymfatického systému.

 

Přibývající Měsíc (D)

V této fázi Měsíc dorůstá, což poznáme snadno. Na pohled připomíná písmeno D. V tuto dobu dejte dobrý pozor, co jíte, protože naše tělo tuky ukládá ještě intenzivněji, než kdy jindy. Doporučuje se hlídat si jídelníček a jíst střídměji, pokud nechcete přibrat. Omezte či vynechejte sladkosti a tučná jídla, naopak hodně pijte.

 

Tělo: Ideální doba na posilování. Máme dost energie a vyšší výkonnost. Tělo si přímo říká o cvičení, a tak je vhodné mu to dopřát. Vyrazte do fitness centra a věnujte se péči o tělo, jak jen můžete.

 

Krása: Skvělá doba pro výživné masky a kúry, protože pleť přijímá výživné látky lépe, než dříve. Ideální doba je také k péči o vlasy. Udělejte si zábal, vlasy budou krásnější, než kdy jindy. Lépe prý chytají i barvy na vlasy, a to už se vyplatí vyzkoušet.

 

Úplněk

Na mnoho citlivějších lidí tato fáze Měsíce velmi působí. Špatně spí, jsou podrážděnější, může se zhoršovat náměsíčnost. Můžou trpět úzkostmi i bolestmi hlavy. V tuto dobu je víc než vhodné vynechat sladká a mastná jídla, naopak se doporučuje jíst dietně, s dostatkem ovoce a zeleniny. Úplněk totiž dietám přeje!

 

Tělo: V těchto dnech je ideální věnovat se strečinku či józe. Pozor na otoky a zavodňování, dopřejte si ovoce s odvodňujícím účinkem, jako je banán. Věnujte se odpočinku a relaxaci, snažte se vyhnout stresu.

 

Krása: Dělejte věci, které jsou vám příjemné. Dopřejte si relaxační koupel, nechejte se namasírovat, věnujte se aromaterapii.

 

zdravi-a-krasa-uplnek-a-krasa-ii-sxc-nahled Úbývající Měsíc ©

Měsíc se vrací zpět ke Slunci, couvá, a tak jeho tvar připomíná písmeno C.  V tuto chvíli můžeme zhřešit i v jídle – přibírá se totiž pomaleji.

 

Tělo: Jste ve velmi dobré formě, a tak se věnujte veškerým sportovním aktivitám. Pozor ale na úrazy – tělo prý hůře snáší bolest. Zajděte si do salonu, na kosmetiku, manikúru a pedikúru, Měsíc těmto aktivitám přeje.

 

Krása: V tuto chvíli pozor na pleť – její stav se zhoršuje. Může být extrémně suchá a špatně prokrvená, proto jí rozhodně dopřejte hydratační masku.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse