7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

7. ledna 2014
Úklid v novém roce: Jak vyzrát na plísně v bytě
Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: vlhkost plísně úklid alergie astma teplota
O tom, že máte doma plísně, ani nemusíte vědět. Přitom vám mohou řádně ničit zdraví. Mohou totiž stát za vznikem alergií a astmatu.
O tom, že máte v bytě plísně, vůbec nemusíte vědět, přitom umějí být pěkně zákeřné. Mohou totiž vyvolat nejrůznější zdravotní problémy – například alergie a astma u dětí i dospělých. To ale není všechno. Plísně uvolňují do vzduchu také těkavé látky, které mohou stát za bolestmi hlavy, očí či dráždit dýchací sliznice. Velmi nebezpečné je dýchání škodlivin z plísní pro těhotné ženy, protože může poškodit plod.
Tipy MIMIFORA:
Jak vyzrát na plísně v bytě?
Větrejte
Větrání je skvělou prevencí proti plísním. Aby bylo účinné, je třeba větrat často a intenzivně. Důležitá je totiž cirkulace vzduchu v bytě, která přispívá k rychlejšímu přirozenému vysušování prostor.
Udržujte správnou teplotu
Také teplota v bytě má na plísně svůj byt. Je-li totiž větraný málo a ještě k tomu se v něm málo topí, je to pro plísně přímo ráj. Proto je nezbytné nejen větrat, ale i topit a udržovat vhodnou a stálou teplotu vnitřních prostor.
Dbejte na správnou vlhkost
Kromě větrání a topení je nezbytné dbát také na udržování ideální vlhkosti, která by neměla přesáhnout 60 procent. Správná vlhkost vzduchu by se pak měla pohybovat mezi 30 až 50 procenty.
Uklízejte a desinfikujte
Předcházet plísním můžete také pravidelným a důkladným úklidem. Důležité je i časté vynášení odpadkového koše a odmrazování a desinfekce chladniček a mrazniček.
Správně umístěte nábytek
Nábytek nikdy neumisťujeme těsně ke stěnám, ale cca 5 cm od nich. Tím je umožněno, aby kolem zdí proudil vzduch a netvořily se plísně.
Rodinné domky kontrolujte
U rodinných domků pravidelně kontrolujte stav střešní krytiny kvůli zatékání dešťové vody, funkčnost okapů a dešťových svodů. Důležitá je rovněž pravidelná kontrola rozvodů vody a kanalizace. Zapomenout bychom určitě neměli ani na kontrolu ústředního topení, a to kvůli úniku vlhkosti v oblasti kohoutků.
Kupte si vhodné přípravky
Další možností, jak se chránit proti plísním, představují různé preventivní přípravky, které se přidávají do nátěrových hmot, barev apod., jako je například FungiSAN – bezchlorový. Přidává se do vodouředitelných malířských nátěrových hmot a jiných minerálních stavebních materiálů. Do koupelen a dalších prostor jsou pak k dostání přípravky – odstraňovače plísní, které se vyplatí mít doma a pravidelně používat, a to nejlépe bez chloru, aby nás neobtěžovaly svým zápachem (např. FungiSPRAY bezchlový citrus či avokádo).
Text: mob
Foto: Shutterstock.com
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!