vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Úklid pomocí páry: Jaké má výhody?

9. října 2014

Úklid pomocí páry: Jaké má výhody?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: parní čistič Pára úklid domácnost voda

preventan-mimiforum-banner

Je skvělý pro alergiky a astmatiky, nevíří prach, ničí bakterie, bojuje se špínou a skvrnami. To jsou jen některé výhody parního čističe.

Parní čistič sice nepatří k běžné výbavě domácností, ale pokud si jej pořídíte, budete mile překvapena. Zjistíte totiž, že je ideálním pomocníkem, který zastane spoustu práce. Jen je třeba pečlivě vybírat.

 

Ničí bakterie

Je prokázáno, že teploty nad 800C spolehlivě zahubí domácí bakterie. K boji s nimi jsou proto přímo ideální parní čističe, z nichž vychází stostupňová pára. Velmi vhodné jsou pak pro alergiky a astmatiky. Nevíří prach, ale likviduje jej, ničí plísně a roztoče.

 

Šetří peníze

Pořízení kvalitního čističe sice něco stojí, avšak dál už nebudete potřebovat žádné drahé čisticí prostředky. Postačí vám jen voda, v závislosti na druhu čističe případně utěrky z mikrovlákna, které však snadno přeperete a použijete znovu.

 

Odstraní starou špínu deti-a-rodina-uklid-pomoci-pary-ii-sxc-nahled

Špínu, se kterou byste se jinak musela drhnout a při jejímž odstraňování byste se pořádně nadřela, spolehlivě odstraníte právě parním čističem. Ten si totiž poradí i s vodním kamenem, anebo s mastnou špínou. Skvělý je i na čištění spár mezi kachličkami! Zlikvidujete s ním i zaschlé skvrny od jídla a nápojů.

 

Čistí spotřebiče i nářadí

Parní čistič je skvělým pomocníkem nejen v kuchyni. Vyčistíte jím dřez, lednici, mrazák, gril, ale i sportovní potřeby a nářadí, vydesinfikujete hračky. Poradí si se špínou na většině povrchů, včetně teflonu. Čistí podlahy, okna i rámy, vanu i umyvadlo. Zkrátka jej doma využijete maximálně.

 

Tip MIMIFORA:

Osprchujte květiny!

Kvalitní parní čistič můžete použít dokonce i jako teplou sprchu pro květiny, kterým navodí pocit, že zažívají tropický déšť v pralese.

 

Odstraní tapety

Parní čistič je skvělým pomocníkem i při odstraňování starých tapet. Zkuste jím nahradit ruční práci se špachtlí, a nebudete si jej moct vynachválit.

 

Tip MIMIFORA:

Výběru parního čističe věnujte velkou pozornost. Zjistěte si veškeré informace, najděte recenze, porovnejte obsažené příslušenství. Vyplatí se vsadit na značku (např. Kärcher) a více investovat, levné a ruční čističe většinou velkou službu neudělají.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse