banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tyto bylinky pomáhají na prostatu!

4. června 2016

Tyto bylinky pomáhají na prostatu!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: bylinky nemoc prostata zdraví

preventan-mimiforum-banner

Jakmile se u partnera objeví první potíže s prostatou, nasaďte mu bylinky! Prospěje to oběma. Jemu můžou ulevit a vy budete mít zase klidný a spokojený vztah. Některé z nich navíc působí jako afrodiziakum. 

UroMax® Brusinka (doplněk stravy) je vyroben z vysoce koncentrovaného patentovaného extraktu z kanadských brusinek (Vaccinium macrocarpon) CystiCran® s garantovaným obsahem aktivních látek proanthokyanidinů (PAC) 36 mg v jedné tobolce. Díky tomuto kvalitnímu extraktu s vysokým obsahem PAC stačí užívat pouze 1 tobolku denně. Je doporučován i pro dlouhodobé užívání.

uromax-brusinka-30-tabl-cz-3d-nahled

Diskutujte: Dáváte přednost bylinkám a přírodním preparátům, pokud je to možné?


U mužů po čtyřicítce je normální, že se začínají objevovat problémy s prostatou. U jednoho udeří dřív a intenzivněji, u druhého až v mnohem pozdějším věku. Menší či větší problémy trápí až 50 % mužů po čtyřicítce či padesátce a neminou skoro žádného. V osmdesáti letech má zvětšenou prostatu 90 % mužů. A tak když se objeví první problémy, především dlouhé a časté močení, ale i snížená chuť na sex, je dobré vědět, že pomoct mohou bylinky. Proto jsme zjistili, které na prostatu nejlépe fungují.

Vrbovka malokvětá

Říká se jí také ohňová rostlina a je velmi ceněná pro své pozitivní účinky na prostatu, ledviny a močový měchýř. Jsou pro ni typické malé květy v červenavé, světle růžové, ale i bílé barvě. Vyhledávaná je především z toho důvodu, že obsahuje flavonoidy a steroidy. Je o ní známo, že má protizánětlivý účinek, a používá se při zánětech ledvin, močových cest, a hlavně při potížích s prostatou. Dokonce se soudí, že chrání před nádory prostaty a má velmi pozitivní účinek v případě jejího nezhoubného zvětšení.

Slivoň africká

Zelený strom, který pochází z horských oblastí saharské Afriky a z Madagaskaru. Má černohnědou kúru, listy dlouhé až 20 cm a samotný strom dorůstá výšky až 25 m. Obsahuje především fytosteroly, mastné kyseliny, alkoholy a další pentacyklické terpeny, a díky tomu se používá především u nezhoubného zvětšení prostaty. Extrakt ze slivoně totiž blokuje účinek tzv. růstových faktorů, které buňky prostaty stimulují k dalšímu množení a růstu. Navíc má i protizánětlivé účinky. A je tu jedno plus i pro ženy. Funguje také na zvýšení libida a sexuální potence!

Serenoa repens zdravi-a-krasa-bylinky-na-prostatu-ii-sh-nahled

Serenou pilovitou najdete v jihovýchodní části USA, včetně Floridy. Má široké listy, nachově červené plody a svůj název si nese od pilovitých zubů kolem stonku. Ty jsou totiž opravdu ostré natolik, že mohou při trhání nepříjemně zranit. Plody této trpasličí palmy obsahují steroidní saponiny, mastné kyseliny, fytosteroly, prchavé oleje, pryskyřice a taniny. Serenoa je hojně využívaná především při nezhoubném zvětšení prostaty. Je prokázáno, že u čtvrtiny mužů, kteří ji užívali, výrazně zmírnila příznaky. Pro své příznivé účinky se jí někdy říká také »rostlinný kráter« a působí také jako afrodiziakum.

Len setý

Jednoletá bylina dorůstající výšky 1,5 m kvete jen od června do července. V léčitelství z ní využijeme semena, která se sbírají z pukajících tobolek v době plné zralosti, kdy v tobolkách chrastí. Obsahují mj. pektin, mastný olej a nenasycené kyseliny, díky čemuž mají spoustu pozitivních účinků na zdraví. Vyhledávaná jsou především pro pročišťující a protizánětlivý účinek, a tak se uplatní při zánětech dýchacích cest, trávicího traktu či močových cest. Velmi oblíbená jsou také pro své pozitivní působení při potížích s prostatou.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa