vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tumescentní liposukce: Zbavte se tuku bez narkózy!

11. února 2014

Tumescentní liposukce: Zbavte se tuku bez narkózy!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: odsátí tuku Tumescentní liposukce narkóza břicho tuk

preventan-mimiforum-banner

Patří mezi hity posledních let. Tumescentní liposukce má totiž tu výhodu, že probíhá bez narkózy a hospitalizace. Po zákroku jdete domů a tukové buňky jsou pryč.

Mluví se o ní jako o liposukci třetí generace a patří k nejžádanějším zákrokům současné plastické chirurgie.  Z různých druhů prováděných liposukcí je nejméně riziková, a to hlavně díky tomu, že probíhá bez narkózy. Zákrok je ambulatní, a tak není třeba po něm zůstat v nemocnici. Provádí se nejvíce v rizikových partiích, jako je břicho, boky a hýždě, ale výjimkou nejsou ani jiné oblasti – například podbradek, záda, kolena či paže. Vyhledávají ji i muži, kteří si nechávejí odsát tuk v oblasti bříška, ale i na prsou.

 

Jak to probíhá

Její tajemství tkví v napuštění podkožní tkáně speciálním roztokem, jehož součástí je i lokální anestetikum. Tumescence totiž pochází z latinského tumescere, což znamená nadouvat, nabobtnat. Roztok má mj. i lipofilní efekt – rozbíjí tukové buňky, které pak jdou dobře odsát. To vše pomocí jehly, anebo tenké kanyly. Jakmile oblast znecitliví, odsává se tuk pomocí tenkých kanyl. Vše se provádí ambulantně a mívá nejlepší výsledky. A má to i další výhodu – vše prý probíhá naprosto bezbolestně.

 

Zajímavost MIMIFORA:

V anglicky mluvících zemích tumescentní liposukce říká také lipostrukturace, což ukazuje na to, že plastický chirurg je zde i sochařem, modelujícím tělo. A to za použití místní anestezie a jemných operačních technik a nástrojů.

 

Výsledky jsou vidět hned zdravi-a-krasa-tumescentni-liposukce-ii-sh-nahled

Tumescentní liposukce má i další plus – výsledky jsou viditelné okamžitě. Po zákroku odcházíte domů s tím, že tukové polštářky jsou pryč a vaše figura nesrovnatelně hezčí. Aby byl efekt dokonalý, je třeba následující dva až čtyři týdny nosit speciální kompresivní prádlo. Na sport a další těžší tělesné aktivity je třeba počkat zhruba měsíc. Je třeba ale počítat s tím, že je třeba zákrok v plné výši uhradit a počítat s cenou od 20 000 Kč výše.

 

Zajímavosti MIMIFORA:

5 zajímavostí o liposukci

-          Rozsah povrchu těla, který je ošetřený liposukcí, by neměl přesáhnout 10 % celkového povrchu těla.

-          Množství odsáté při liposukci (směs tuku, krve a infiltračního roztoku) se většinou pohybuje do 3 000 ml, maximálně však do 5 000 ml. K velkoobjemovým liposukcím lékaři moc nakloněni nejsou.

-          Pomocí liposukce lze upravit snad všechny tělesné partie. U žen patří k nejčastějším oblastem břicho, boky, hýždě, vnitřní strana stehen a paže.

-          Během let nám tukové buňky nepřibývají, pouze zvětšují svůj objem. Díky liposukci můžeme jejich počet zmenšit.

-          Některé druhy liposukce lze provést v lokální anestezii, není tak vždy nutná narkóza.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
13:42 27.11.2014 - ALA1970 -

Bez nadpisu

A nevíte jak se provádí ta neinvazivní liposukce? Četla jsem o tom na netu něco, našlo si i podrobnější info http://www.body-up.cz/neinvazivni-liposukce . Jen by mě zajímalo jestli je tam stejný efekt jako i té druhé liposukce.
10:19 05.03.2014 - sabina -

Bez nadpisu

Tumescentní liposukci jsem podstoupila,ale jelikož se jednalo o boky,břicho i stehna, tak jsem měla liposukci v celkové narkóze. Bylo mi vysvětleno, že se zákrok bez narkózy provádí jenom tehdy, když se dělá jedna oblast.Já sice zhubla,ale měla jsem ještě potíže s problémovými partiemi,takže jsem to vyřešila pomocí liposukce a teď jsem naprosto spokojená. Liposukci mi prováděl brněnský chirurg, doktor Justan.Nejhorší pro mě bylo to čekání,až uvidím finální výsledek. Něco bylo poznat hned po zákroku,ale nějakou dobu trvalo, než zmizly otoky.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse