vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Trápím se s partnerem: Uklidňuje mě alkohol!

26. dubna 2016

Trápím se s partnerem: Uklidňuje mě alkohol!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: rozchod láska partner stres alkohol

preventan-mimiforum-banner

Po alkoholu, jako po prostředku první pomoci, sáhne spousta žen, kterým to ve vztahu zrovna neklape. Na chvíli se jim sice ulev, jenže si neuvědomují, že si mohou zadělat na mnohem horší problém. 

Diskutujte: Pokud máte problémy ve vztahu, řešíte to alkoholem víc, než je zdrávo?


„S partnerem jsme spolu deset let, ale poslední roky mi ze života dělá peklo. Uráží mě, ponižuje, psychicky mě týrá, chce, abych byla přesvědčena, že se bez něj neobejdu a jsem na něm závislá. Párkrát mě i uhodil. Stydím se to ale někomu přiznat, pořád ho mám ráda, a nechci odejít. A tak problémy řeším alkoholem. Dřív mi stačila občas jedna sklenička a cítila jsem se lépe, ale poslední dobou piju denně a víc. A dám si už i ráno, jinak bych se z něj musela zbláznit. Po pár skleničkách je mi o hodně líp, a tak přežívám v nefunkčním vztahu jen díky alkoholu,“ svěřuje se se svým trápením Petra (33).

MIMIFORUM zjistilo:

  • 75 % žen je přesvědčeno, že sex s partnerem je lepší a uvolněnější, když si před ním dají skleničku alkoholu.

  • 13,5 % žen u nás vypije denně více alkoholu, než odborníci považují za bezpečnou dávku.

  • U 9 % žen představuje neúměrné pití alkoholu zdravotní riziko.

  • 60 % žen sáhne nejraději po sklence vína a 14 % si dopřeje míchaný koktejl.

Alkohol – první pomoc při stresu

Pokud ženu trápí dlouhodobé problémy v partnerství, často je pro ni nejjednodušším a nejrychlejším řešením sklenička alkoholu. Ta totiž dokáže spolehlivě zklidnit, zlepšit náladu a dodat sebevědomí. Člověk se cítí uvolněně a přestává se užírat starostmi, kvůli kterým se trápil a brečel. Vědci prokázali, že velkou roli hraje v konzumaci alkoholu stres. Ženy, které jsou dlouhodobě ve stresu, sahají po skleničce alkoholu častěji a pravidelněji, protože jim poskytne onu kýženou první pomoc – uvolnění a klid.

Po alkoholu je mi líp!

tema-tydne-uklidnuje-me-alkohol-ii-sh

„Když mě partner rozčílí, uklidňuji se alkoholem. Přece nebudu polykat prášky! Raději si dám skleničku, a cítím se za chvíli líp. Problém ale je, že se spolu hádáme prakticky denně, a tak už pomalu není den, kdy bych si nějaký alkohol nedala. Nejradši mám víno, ale čím dál častěji si dám i panáka něčeho tvrdšího. Vím, že kdybych měla doma klid a pohodu, tak po alkoholu nesáhnu. Takto mě to k němu táhne, jako magnet. Po něm je mi totiž mnohem líp,“ svěřuje se se svou zkušeností Jarmila (35).

Alkohol trápení nevyřeší 

O tom, že alkohol dokáže uklidnit a přinést pocit báječného uvolnění, rozhodně není pochyb. Jenže to je jedna z mála jeho kladných stránek. Nesmí se to s ním přehánět, protože při vyšších dávkách a dlouhodobé konzumaci může způsobit víc škody, než užitku. Poškozuje játra, paměť, nervový i trávicí systém, škodí srdci, cévám, slinivce břišní a mnohem rychleji se po něm stárne. Neznamená to ale, že bychom jej museli zcela odvrhnout. Je však důležité hlídat množství, které vypijeme. Alkohol jako lék na bolístku ve vztahu výjimečně fungovat může, ale pít jej denně proto, abychom na trápení zapomněli, není řešení. Jen zadělá na jiné potíže. Pokud vás tedy začnou trápit problémy ve vztahu, zkuste vše nejprve řešit s partnerem, a když to nepomůže, vyhledejte odbornou pomoc – třeba některou z partnerských poraden. Najděte si nové zájmy a přátele, choďte ven a neužírejte se sama doma. Přijdete na jiné myšlenky a na alkohol si ani nevzpomenete.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse