banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Trápí mě nespavost: Nejlepší babské rady

9. dubna 2017

Trápí mě nespavost: Nejlepší babské rady

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: odvar čaj babské rady nespavost spánek

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás nespavost a léky užívat nechcete? Pak zkuste některou z babských rad, které prý zaručeně fungují. 

Až 40 % lidí. Právě tolik jich má podle odborníků problémy s nespavostí. A nejhůře jsou na tom ženy! Pokud také patříte k těm, které tyto potíže trápí a nechce se vám užívat léky na spaní, přinášíme nejlepší babské rady, jak s problémem zatočit.


Mléko s medem

Klasika, která však na řadu lidí funguje. Dejte si před spaním sklenici teplého mléka se lžící medu a hned se vám bude spát lépe. Má to ale jeden háček – musíte mléko dobře snášet. Řadě lidí totiž způsobuje zažívací potíže, jako jsou bolesti břicha či nadýmání. A to na noc rozhodně není ideální. Pokud mléko zrovna nemusíte, zkuste jinou možnost – vypít sklenici teplé vody s medem.


Odvar z kozlíku

Odvar z drceného kořene kozlíku lékařského je dalším oblíbeným prostředkem proti nespavosti. Problém ale je, že s večerními problémy s usnutím musíte počítat už ráno, neb je třeba jej louhovat deset až dvanáct hodin.

 

Meduňkový čaj

O meduňce je známo, že má uklidňující účinky a pomáhá k navození dobrého spánku. Čaj z meduňky by se měl pít nejpozději dvě hodiny před spaním. Stačí zalít kávovou lžičku sušené meduňky dvěma decilitry vody, nechat louhovat a pomalu vypít.


Banán

Ideální ovoce před spaním? Banán! Ten totiž obsahuje kombinaci látek, která podporuje rychlejší usínání. Pokud ráda mlsáte, můžete si připravit speciální banánový dezert. Rozmačkejte banán vidličkou, pokapte citronem, přidejte lžičku medu a dvě lžíce jogurtu, anebo zakysané smetany. Můžete ještě posypat ořechy. Spánek se prý dostaví velmi brzy.


Čaj z chmele

Dalším skvělým pomocníkem při nespavosti je chmel. Je o něm totiž známo, že obsažené látky uklidňují nervy a zmírňují napětí. Doporučuje se jej pít čerstvě uvařený večer před spaním a kromě samotného chmele můžete vyzkoušet i kombinaci bylinek. 15 g chmele, 25 g srdečníku, 25 g třezalky a 20 g šalvěje – to je další z receptů pro klidný spánek.


Odvar ze salátu tema-tydne-trapi-me-nespavost-ii-sh-nahled

Zní to prapodivně, ale prý to pomáhá. Lépe se vám bude spát, když vypijete vodu, ve které se chvíli vařil hlávkový salát. Jakou má chuť ale babské rady raději neupřesňují.


Tipy MIMIFORA:
3 netradiční tipy na nespavost

-    Žádné zrcadlo v místnosti. Zrcadlo nemá v ložnici co dělat. Spánek totiž může narušovat. Na milování před zrcadlem raději zapomeňte a raději spěte v temné místnosti.
-    Stop červeným pyžamům. Kvalitnímu spánku může vadit také červená barva. Na červené pyžamo či noční košili raději zapomeňte. To samé platí i pro šperky. Ty s červenými kameny nechejte za dveřmi ložnice.
-    Myrta. Na okno si postavte myrtu v květináči a do aromalampy dejte myrtový olej. O něm se totiž ví, že má uklidňující, a dokonce až mírně sedativní účinky.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa