vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Trápí mě migrény! A partner to nechápe!

4. prosince 2015

Trápí mě migrény! A partner to nechápe!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: problém Migréna milování bolest sex

preventan-mimiforum-banner

Silné bolesti hlavy trápí mnohem častěji ženy než muže. A záchvaty migrény nás dokáží zcela vyřadit z provozu. Jenže málokterý partner chápe, že bolest hlavy není u ženy pouhou výmluvou.

K + MG Farmax

K+Mg Farmax obsahuje dvě výzanmné minerální látky – draslík a hořčík. Ty příspívají k normální činnosti svalů a nervové soustavy. Horřík navíc přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti svalů.

d15741957161f10da2bd311a549915a1-nahled

Doplněk stravy

Více informací zde

 

Muži jsou často přesvědčeni, že ženy se na bolest hlavy jen vymlouvají. Často právě proto, aby nemusely plnit své povinnosti. „Už zase tě bolí hlava?“ ozve se často otráveně v nejedné ložnici. Jenže kdo nezažil, »migrénové« utrpení nikdy nepochopí. Přitom podle průzkumu nejsou migrény ničím ojedinělým – trápí až milion dospělých Čechů.

Mám migrénu, podle mého chlapa jsem líná!

„Migrény mě trápí často. Hlava mě bolí tak strašně a je mi natolik zle, že si musím lehnout a nemůžu dělat vůbec nic. Partner to absolutně nechápe. Přijde domů, nemá teplou večeři, protože při pohledu na jídlo se mi obrací žaludek – a už je oheň na střeše. Prý to hraju, protože jsem líná. Večer chce sex a opět nechápe, že na něj nemám sílu ani náladu. Kolikrát se bojím, že ho kvůli tomu ztratím,“ vypráví paní Helena (33).

MIMIFORUM zjistilo:

● Migréna se nejčastěji vyskytuje mezi 25. a 45. rokem, ale nevyhýbá se ani dětem.

● Až u 18 % lidí se při záchvatech migrény objevují problémy se zrakem – neostré vidění či jiskření před očima.

● Migréna trvá čtyři, ale i 72 hodin. Bolest se stupňuje a často se objevuje i nevolnost, zvracení, přecitlivělost na pachy či hluk.

● Migréna trápí více ženy než muže, a to v poměru tři ku jedné.

Když mám migrénu, partner mi nadává!

Podobnou zkušenost má i paní Ludmila (38). „Trpím na migrény dvakrát měsíčně, vždy jsem úplně vyřazená z provozu. Nemůžu ani vstát, natož uklízet, vařit či se starat o děti. Manžel to naprosto nechápe. Nepodpoří mě, jen mi nadává, že to dělám schválně, abych se ulila z povinností. Je mi z toho zle. On to nikdy nezažil a není možné mu to vysvětlit,“ stěžuje si.

Migrénu muži nepochopí. Pokud ji nezažili…

Pokud vás pravidelně trápí silné bolesti hlavy, rozhodně vyhledejte lékaře. Existují totiž léky, kterými se daří dostat bolest pod kontrolu. V případě mužů bohužel platí – pokud to nezažili, asi nikdy nepochopí, že u vás bolest hlavy není pouhou výmluvou z manželských povinností. Takže nezbude, než se obrnit trpělivostí…

Zajímavosti MIMIFORA

● Migrény ve světě postihují průměrně každou 6. ženu a každého 12. muže.

● Podle nových výzkumů jsou vědci přesvědčeni, že za ni může určitý rizikový gen. Ten tuto nemoc vyvolává.

● Pokud trpíte na migrény, máte nižší riziko, že vás potká rakovina prsu. Vědci zjistili, že u lidí se silnými bolestmi hlavy je riziko o 30 % nižší.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com, Dreamstime.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse