vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Trápení s partnerem: Nejí, co mu uvařím!

20. února 2015

Trápení s partnerem: Nejí, co mu uvařím!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: domácí násilí jidlo partner

preventan-mimiforum-banner

Problémů v partnerském životě je celá řada.  A týkat se mohou i jídla. Třeba když partner nejí, co mu uvaříte a ještě vás uráží! 

„Nemyslím si, že bych byla špatná kuchařka. Vždycky ode mě všem chutnalo. Můj nový partner ale začal dělat problémy. Cokoli mu uvařím, nechutná mu. Všechno je u něj „fuj“, moje výtvory označuje za „blivajz“ a raději si ohřeje párky, než by si vzal teplé jídlo. Snažím se, vařím ráda, ale pokaždé to dopadne stejně. Mluvit o tom nechce, řekl mi jen, že mu nechutnají moje výtvory. Nevím, co s tím, trápí mě to,“ říká Inna (30).

 

Proč nejí vaše jídlo?

Důvodů, proč se partner takto chová a nejí, co mu uvaříte, může být víc. Od toho, že mu opravdu nechutná, protože je příliš vybíravý, skrývání jiného problému až po první počátky domácího násilí – urážení, ponižování, dokazování si své vlastní moci. Ideální proto je zjistit, co se za tím skrývá. Nechce jíst, co jste uvařila? Zeptejte se ho proč. A pokud se odpovědi nedočkáte, pak mu nepodstrojujte – a nechejte ho, ať se stará o jídlo sám.

 

Přestal jíst až po pár letech! sex-a-vztahy-neji-co-mu-uvarim-ii-sh-nahled

„S partnerem jsme šest let. Vařím pořád stejně, vždycky mu chutnalo, jenže posledních pár měsíců začal jídlo ode mě odmítat. Prý je „nechutné“ až „odporné“ už od pohledu a bylo by mu leda špatně. Zajímavé je, že na to přišel až po těch letech. Moc mě to trápí. Když neuvařím, nadává mi. Když uvařím, nadává a kritizuje taky a stejně to nejí. Jaké existuje řešení?,“ ptá se Soňa (40).

 

Důvod může být jinde

Pokud se partner v chování a postoji k jídlu nápadně změnil, bude problém asi jinde – nikoli v jídle. Zkuste zjistit, co ho trápí. Vyhledat můžete i pomoc odborníka, psychologa či manželskou poradnu. Krok tímto směrem vám může zachránit vztah.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když partner nechce jíst, co uvaříte

 

-          Nevařit mu. Pokud se nejedná jen o jedno jídlo, které by nejedl, je nejlepším řešením přestat mu vařit úplně. Buď si uvědomí, o co přišel a chování změní, anebo se bude muset postarat sám o sebe.

 

-          Změnit jídelníček. Zjistěte, jaký je důvod, proč nechce jíst vámi uvařené jídlo. Je to proto, že mu nechutná, jak vaříte, anebo co vaříte? Zkuste s ním promluvit. Pokud je důvodem složení jídelníčku, je vždy možnost jej změnit. Vyzkoušejte nová, neotřelá jídla, recepty z jiných kuchyní. Malá změna může udělat divy.

 

-          Servírovat s nápadem. Jí se i očima, o tom není pochyb. Přemýšlela jste někdy, jak upraveně vypadá jídlo, které dáváte na stůl? Nemůže být problém právě v tom? Zkuste se nad tím zamyslet a změnit to. Vyhrajte si s oblohou, servírujte jídlo na talíř tak, aby bylo pěkně barevné, urovnané a nešlo mu odolat už od pohledu. Inspirujte se na internetu, možná budete mít úspěch.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse