vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Trable s partnerem: Nejí, co mu uvařím!?

23. března 2018

Trable s partnerem: Nejí, co mu uvařím!?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: domácí násilí jidlo partner

preventan-mimiforum-banner

Problémů v partnerském životě je celá řada.  A týkat se mohou i jídla. Třeba když partner nejí, co mu uvaříte a ještě vás uráží! 

„Nemyslím si, že bych byla špatná kuchařka. Vždycky ode mě všem chutnalo. Můj nový partner ale začal dělat problémy. Cokoli mu uvařím, nechutná mu. Všechno je u něj „fuj“, moje výtvory označuje za „blivajz“ a raději si ohřeje párky, než by si vzal teplé jídlo. Snažím se, vařím ráda, ale pokaždé to dopadne stejně. Mluvit o tom nechce, řekl mi jen, že mu nechutnají moje výtvory. Nevím, co s tím, trápí mě to,“ říká Inna (30).

 

Proč nejí vaše jídlo?

Důvodů, proč se partner takto chová a nejí, co mu uvaříte, může být víc. Od toho, že mu opravdu nechutná, protože je příliš vybíravý, skrývání jiného problému až po první počátky domácího násilí – urážení, ponižování, dokazování si své vlastní moci. Ideální proto je zjistit, co se za tím skrývá. Nechce jíst, co jste uvařila? Zeptejte se ho proč. A pokud se odpovědi nedočkáte, pak mu nepodstrojujte – a nechejte ho, ať se stará o jídlo sám.

 

Přestal jíst až po pár letech!

„S partnerem jsme šest let. Vařím pořád stejně, vždycky mu chutnalo, jenže posledních pár měsíců začal jídlo ode mě odmítat. Prý je „nechutné“ až „odporné“ už od pohledu a bylo by mu leda špatně. Zajímavé je, že na to přišel až po těch letech. Moc mě to trápí. Když neuvařím, nadává mi. Když uvařím, nadává a kritizuje taky a stejně to nejí. Jaké existuje řešení?,“ ptá se Soňa (40).

 

Důvod může být jinde sex-a-vztahy-neji-co-mu-uvarim-ii-sh-nahled

Pokud se partner v chování a postoji k jídlu nápadně změnil, bude problém asi jinde – nikoli v jídle. Zkuste zjistit, co ho trápí. Vyhledat můžete i pomoc odborníka, psychologa či manželskou poradnu. Krok tímto směrem vám může zachránit vztah.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když partner nechce jíst, co uvaříte

 

-          Nevařit mu. Pokud se nejedná jen o jedno jídlo, které by nejedl, je nejlepším řešením přestat mu vařit úplně. Buď si uvědomí, o co přišel a chování změní, anebo se bude muset postarat sám o sebe.

 

-          Změnit jídelníček. Zjistěte, jaký je důvod, proč nechce jíst vámi uvařené jídlo. Je to proto, že mu nechutná, jak vaříte, anebo co vaříte? Zkuste s ním promluvit. Pokud je důvodem složení jídelníčku, je vždy možnost jej změnit. Vyzkoušejte nová, neotřelá jídla, recepty z jiných kuchyní. Malá změna může udělat divy.

 

-          Servírovat s nápadem. Jí se i očima, o tom není pochyb. Přemýšlela jste někdy, jak upraveně vypadá jídlo, které dáváte na stůl? Nemůže být problém právě v tom? Zkuste se nad tím zamyslet a změnit to. Vyhrajte si s oblohou, servírujte jídlo na talíř tak, aby bylo pěkně barevné, urovnané a nešlo mu odolat už od pohledu. Inspirujte se na internetu, možná budete mít úspěch.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse