vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy pro krásu: Make-upy, BB až EE krémy

3. března 2015

Tipy pro krásu: Make-upy, BB až EE krémy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: BB krém Make-up vrásky krása pleť

preventan-mimiforum-banner

Každá žena chce být krásná. Většinou je ale potřeba přírodě pomoct a skrýt nejrůznější nedokonalosti pleti. Co vybrat? Klasický make-up, anebo BB, CC či DD krémy? Zde je malý přehled.

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Make-up, anebo nějaké krém z »písmenkové« řady? BB, CC, DD, nebo dokonce EE krém? Nabídka na trhu je dnes tak široká, že se v ní jen těžko orientuje. O co vlastně jde a jaké jsou mezi nimi rozdíly? Zde je malé srovnání.

 

Make-up

Co je to: Klasika, která nikdy nezklame. Setkala se s ním snad každá žena. Kryje nedokonalosti pleti, sjednocuje barvu, může být ve formě krému, fluidu i pěny. V nabídce je množství značek a odstínů v nejrůznějších cenových kategoriích, a tak si může každá vybrat ten, který jí bude lépe vyhovovat. Proti stále populárnějším BB krémům je aplikace delší a bývá třeba ji doplnit dalšími kosmetickými produkty.

 

BB krém

Co je to: Spojení krému a make-upu, který je dnes stále populárnější. Nahradí totiž rovnou několik kosmetických produktů. Spojuje v sobě přednosti krému, make-upu, rozjasňovače i korektoru. Snadno ho nanesete, navíc má spoustu výborných vlastností, po kterých ženy touží. Sjednocuje pleť, kryje drobné nedostatky, hydratuje, rozjasňuje, většinou obsahuje UV filtr, který chrání před sluncem.

 

Jak vybírat: Podle odstínu, který by měl být co nejbližší vaší pleti, podle konzistence, míry hydratace a osobního pocitu. Neměla by vám po něm pleť pnout či šupinatět, musí vám sednout a být příjemný. Ideální je vyzkoušet jich několik a najít si ten pravý.

 

CC krém

Co je to: Jsou velmi podobné BB krémům, ale mívají silnější krycí efekt. To oceníte zvlášť tehdy, pokud potřebujete zakrýt nedokonalosti pleti, včetně různých drobných skvrnek. Pomáhají redukovat začervenání, zjemnit a zakrýt drobné pupínky. Přitom mají lehčí konzistenci než make-up.

 

Jak vybírat: Podobně jako BB krémy. CC krémy ale bývají více zaměřeny na jeden konkrétní problém s pletí (krycí, zmatňující, rozjasňující apod.). Před nákupem si zjistěte, o jaký typ jde a zda by mohl vyhovovat právě vám.

 

DD a EE krémy zdravi-a-krasa-tipy-pro-krasu-ii-sh-nahled

Co to je: Nejčerstvěji jsou na trhu i DD a EE krémy. Stručně lze říct, že DD krémy jsou ještě více vylepšené než CC krémy. Poskytují pokožce kompletní péči, krytí i hydrataci, bojují proti tvorbě vrásek. Redukují rozšířené póry a minimalizují černé tečky, stejně jako tvorbu podkožního mazu. Pleť barevně sjednocují a chrání před okolními vlivy. Největší novinkou jsou pak EE krémy, které pomalu přicházejí na trh a slibují, že o pleť budou nejen pečovat, ale také ji vyčistí.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse